Pátek, 11.10.2024Šachová slavnost v Náchodě: Výjimečný zážitek se středověkou šachovou tradicí

Šachová slavnost v Náchodě: Výjimečný zážitek se středověkou šachovou tradicí

Přijďte si vychutnat v sobotu 12. října 2024 od 14 hodin jedinečnou podívanou na Šachovou slavnost v Náchodě, při které se šachové figurky promění v živé kostýmované postavy!

Obdivovat můžete ukázku šachové partie v podání hostů z německé šachové vesnice Ströbeck (část partnerského města Halberstadt), která se pyšní unikátní tradicí sahající až do středověku. Díky svému dlouholetému odkazu je šachová kultura Ströbecku právem zapsána na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Nechte se okouzlit mistrovským provedením a ponořte se s námi do historie, kde šachovnice ožívá a každá figura má svůj příběh!

V případě nepříznivého počasí se slavnost uskuteční v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.
Vstup volný.

Přílohy:

Šachová slavnost_plakát     (9800_804125652.jpg / 0,1 MB)