Pátek, 13.09.2024Oprava obřadní síně a sousední budovy na městském hřbitově v Náchodě

Oprava obřadní síně a sousední budovy na městském hřbitově v Náchodě

Na městském hřbitově v Náchodě, v ulici Hřbitovní, proběhla oprava bývalé obřadní síně a sousední budovy. V zadní části obřadní síně budou ještě instalovány nové plastové dvoukřídlé dveře, které dodá firma Proplast-K z Nového Města nad Metují.

Opravu provedla firma Valerij Lavrišin z Náchoda a zahrnovala následující práce: otlučení staré omítky, demontáž a zazdění nepotřebných oken a jedněch dveří, natažení fasády lepidlem s perlinkou a nanesení nové omítky. Dále byla provedena oprava, nátěr a výměna části klempířských prvků, včetně nového oplechování stříšky a napojení svodů okapu. Nakonec byly opraveny otlučené sokly na obřadní síni i sousední budově a oba sokly byly opatřeny fasádním marmolitem.

Oprava přispěla ke zlepšení stavu i vzhledu obou budov a zajistí jejich lepší funkčnost.

Oprava obřadní síně a sousední budovy na městském hřbitově v Náchodě Oprava obřadní síně a sousední budovy na městském hřbitově v Náchodě