Pátek, 14.01.2022O službu Senior taxi je v Náchodě stále větší zájem

O službu Senior taxi je v Náchodě stále větší zájem

Městská doprava seniorů (MDS), která v Náchodě funguje od srpna 2019, se těší stále větší oblibě. Tato služba umožňuje přepravu náchodským občanům starším 65 let a držitelům průkazek ZTP, ZTP/P starších 18 let. V evidenci je k začátku letošního roku více než 800 přihlášených osob k jejímu využívání. Každý měsíc odveze MDS na požadované místo po Náchodě přes stovku lidí a uskuteční se přibližně 450 jízd.

Podmínky pro využívání jsou stále stejné jako v minulých letech, tj.:

Průkazku na využití služby může získat každá fyzická osoba, která je na území města Náchoda hlášena k trvalému pobytu a dosáhla věku nejméně 65 let nebo osoba, která dosáhla věku 18 let a vlastní průkaz ZTP, ZTP/P. Městská doprava seniorů Náchod je provozována na území města Náchoda včetně jeho příměstských částí. Tato místa jsou rozdělena do dvou zón.
Zóna I - Náchod, Babí u Náchoda, Staré Město nad Metují, Běloves, Bražec, Malé Poříčí, Lipí u Náchoda.
Zóna II - Jizbice u Náchoda, Dobrošov, Pavlišov.
Přepravné je stanoveno ve výši 25 Kč včetně DPH za jízdu v jednom směru v zóně I a 30 Kč včetně DPH za jízdu v jednom směru ze zóny II a obráceně. V každém měsíci je možné uskutečnit 8 jednosměrných jízd. Služba je k dispozici každý pracovní den v době od 7:00 do 22:00, v sobotu od 8:00 do 22:00, v neděli a ve dnech státního svátku či pracovního volna od 8:00 do 17:00 hodin.

Přeprava je pro uživatele možná kamkoliv ve výše vymezeném území. Nejčastějším důvodem přepravy je odvoz do zdravotnického zařízení, na nákup, na návštěvu, na chatu či zahradu, ke kadeřnici, k vyřízení úředních záležitostí a zpět domů do místa bydliště.

Pro nové zájemce:

Pokud ještě nejste registrovaní, neváhejte a přijďte si podat přihlášku na MěÚ Náchod, ul. Zámecká 1845, 2. patro, kancelář č. 2.09, Mgr. Kateřina Tylšová, 491 405 442, 770 127 512, k.tylsova@mestonachod.cz.

Přílohy:

Přihláška     (7386_3801493314.pdf / 0,16 MB)

O službu Senior taxi je v Náchodě stále větší zájem O službu Senior taxi je v Náchodě stále větší zájem