Středa, 02.10.2024Proč nekrmit toulavá zvířata!

Proč nekrmit toulavá zvířata!

V poslední době jsme zaznamenali zvýšený výskyt hlodavců, zejména potkanů a myší, v různých částech města. Tato situace představuje zdravotní a hygienické riziko pro naše občany, a deratizace je navíc velmi nákladná.

Jak tomu můžete pomoci:

• Nekrmte toulavá zvířata (kočky, ptáky, atd.) a nenechávejte ani krmení pro kočky domácí venku v miskách.
  • Nepohazujte zbytky jídla kolem popelnic.
  • Zbytky jídla nesplachujte do WC, jelikož se v kanalizaci stávají zdrojem potravy pro hlodavce.

Hlodavci se pohybují kanalizací, kde snadno nacházejí potravu. Jejich populace roste kvůli mírnějším zimám, a pokud jim budeme dávat ideální podmínky, deratizace problém sama nevyřeší.

Jeden pár hlodavců může za rok přivést na svět až 100 mláďat a denně se pohybují v okruhu až 10 km za potravou. Pomozte nám udržet město Náchod bezpečné a čisté tím, že se budeme všichni chovat zodpovědně.

Děkujeme za spolupráci!

Přílohy:

Proč nekrmit toulavá zvířata!     (9793_6862142438.pdf / 0,69 MB)

ilustrační foto ilustrační foto