Čtvrtek, 22.08.2024Nová technika pro Lesy města Náchoda

Nová technika pro Lesy města Náchoda

Společnost Lesy města Náchoda, s.r.o., v průběhu srpna převzala od výrobce nový vyvážecí vlek za dřevo s hydraulickou rukou značky PALMS s nosností 6 tun a s dosahem ramene až 8,5 m. Tento stroj byl zakoupen s využitím dotačních prostředků ve výši 50 % z programu rozvoje venkova jako investice do technologií pro hospodaření v lesích, určená pro majitele lesů, jehož poskytovatelem je Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). Stroj bude agregován za zánovním traktorem John Deere s lesní nástavbou, rovněž takto zakoupeným v loňském roce.

Cílem společnosti LMN je nadále pracovat na zlepšování technologického vybavení a zázemí, což jednak přispívá ke zvyšování efektivity výroby a rozšiřuje spektrum výrobních činností, ale zároveň umožňuje využívat ekologicky šetrné technologie a dosahovat trvale udržitelného hospodaření.