Pátek, 27.09.2024Nový obraz od náchodského malíře Michala Burgeta

Nový obraz od náchodského malíře Michala Burgeta

Dnes dopoledne osobně předal náchodský malíř Michal Burget starostovi města Janu Birke a místostarostovi Janu Čtvrtečkovi svůj nový obraz, který bude mít čestné místo v budově radnice a hrdě se zařadí do sbírky města Náchoda.

Tento akrylový obraz na plátně o rozměrech 110 x 85 cm nese název „1913 - rozestavěný hotel a první pokus o stavbu obchvatu Náchoda" a je jakousi symbolikou, kdy vlastní zahájení stavby náchodského obchvatu „o sto let později" je de facto „za dveřmi".

Michal Burget, rodák z Náchoda, je významný český malíř, grafik a pedagog, který se ve své tvorbě často věnuje krajinám a historickým motivům. Těší nás, že právě jeho dílo obohatí prostory náchodské radnice a sbírku města Náchoda.

Nový obraz od náchodského malíře Michala Burgeta Nový obraz od náchodského malíře Michala Burgeta