Starší zprávy

Pozvánka - pietní akt 28. října

Úterý, 22.10.2024

V pondělí 28. října 2024, vás zveme na pietní akt u příležitosti oslavy výročí vzniku samostatného československého státu.

Slavnostní akademie T.J. Sokol Náchod

Pondělí, 21.10.2024

T.J. Sokol Náchod vás srdečně zve ve čtvrtek 24. října 2024 od 17 hodin na slavnostní akademii sportovních organizací, která se koná u příležitosti 770 let od první písemné zmínky o městě Náchod.

Halloween na Dětském dopravním hřišti

Pondělí, 21.10.2024

Na Dětské dopravní hřiště Běloves se ve čtvrtek 31. října 2024 od 15:30 hodin chystají všechna strašidla i strašidýlka, aby si užili pořádnou zábavu.

Zahájili jsme další přednáškovou sezónu v Malých lázních

Pátek, 18.10.2024

Ve čtvrtek 17. října 2024 proběhla v prostorech infocentra v Malých lázních přednáška MUDr. Petra Minaříka věnovaná císaři Josefu II. Návštěvníci se dozvěděli zajímavosti o životě a reformách tohoto významného habsburského panovníka.

Zahájili jsme další přednáškovou sezónu v Malých lázních Zahájili jsme další přednáškovou sezónu v Malých lázních

Tip na víkend - Mezinárodní den archeologie

Pátek, 18.10.2024

V sobotu 19. října se uskuteční tradiční Mezinárodní den archeologie. Letošní ročník je zaměřen na téma středověku a zakládání měst. Po celý den bude připraven bezplatný program pro děti i dospělé.

Dýňování v Malých lázních v Bělovsi

Čtvrtek, 17.10.2024

Zveme vás na tradiční Dýňování v Malých lázních, které se uskuteční v neděli 27. října 2024 od 15:00 v zahradě Vily Komenský.

770 let - významná osobnost Antonín Samek

Středa, 16.10.2024

V rámci letošních oslav 770 let od první písemné zmínky o našem městě si připomínáme i mnoho významných osob, které se zapsaly výraznou měrou do historie našeho města. Právě dnes, 16. října, si připomínáme 5 let od úmrtí Antonína Samka.

Markvartici a jejich místo v dějinách přemyslovských Čech

Úterý, 15.10.2024

V české zemi žili Lemberkové, Vartemberkové, Valdštejnové, páni z Michalovic, z Rotštejna či ze Zvířetic, kteří měli mnoho společného – erbovní figuru v podobě lva, urozenost a starobylost, rozsáhlý majetek, službu (někdy i mocenský boj proti) českému králi a původ, neboť „praotcem“ byl Markvart, komoří na dvoře knížete a později krále Vladislava II. (I.).

Obálka knihy Obálka knihy

Obálka detail Obálka detail