Starší zprávy

Festival zážitků bude pokračovat i v roce 2019

Pátek, 9.11.2018

První ročník Festivalu zážitků na téma Osobnosti, který proběhl v červenci a srpnu 2018, se setkal s velkým zájmem turistů i fanoušků jedinečných aktivit. V roce 2019 se můžou návštěvníci i obyvatelé Kladského pomezí těšit ve stejnou dobu na zbrusu nové zážitky na české i polské straně. Společným tématem budou Vojenské památky.

Festival zážitků bude pokračovat i v roce 2019 Festival zážitků bude pokračovat i v roce 2019

Ohňostroj a uzavírka náměstí

Pátek, 26.10.2018

Město Náchod si vás dovoluje srdečně pozvat na Masarykovo náměstí při příležitosti konání ohňostroje ke 100. výročí vzniku Československé republiky, a to v neděli 28. října 2018 od 19 hodin.

Akce ke 100. výročí vzniku Československa

Pátek, 19.10.2018

„Zažít“ nelehké i šťastné chvíle roku 1918 budete moci i vy, a to v neděli 21. října 2018 od 14 hodin na Masarykově náměstí v Náchodě, kde bude připravena rekonstrukce historických událostí z 28. října.

plakát plakát

Akce ke 100. výročí vzniku Československa

Čtvrtek, 11.10.2018

Město Náchod vás srdečně zve na akce Návrat do minulosti 21. 10. 2018 a na Ohňostroj dne 28. 10. 2018.

plakát plakát

Ilustrační foto Ilustrační foto

Okresní výstava králíků, holubů a drůbeže

Pondělí, 1.10.2018

Pod záštitou starosty Jana Birke se v Chovatelském areálu U Cihelny Náchod – Staré Město uskutečnila o víkendu 29.-30. září Okresní výstava králíků, holubů a drůbeže.

Okresní výstava králíků, holubů a drůbeže Okresní výstava králíků, holubů a drůbeže

Den architektury

Pondělí, 24.9.2018

Již tradičně se Náchod zapojuje do celostátní akce s názvem Den architektury. Letos nás čeká procházka podél bývalých městských hradeb s povídáním a ukázkami příkladů, jak podobné prostory jsou řešeny jinde.

Den architektury - plakát Den architektury - plakát

Den architektury Den architektury

Ve Škvorecký Café pokřtí novou knihu o Josefu Škvoreckém

Středa, 19.9.2018

Světlo světa spatřila nová a dosud nejucelenější publikace o Josefu Škvoreckém. Knihu mapující soukromí i dílo jednoho z nejvýznamnějších náchodských rodáků sepsal a sestavil zakladatel a předseda Společnosti Josefa Škvoreckého Václav Krištof.

Ve Škvorecký Café pokřtí novou knihu o Josefu Škvoreckém Ve Škvorecký Café pokřtí novou knihu o Josefu Škvoreckém

Výstava fotografií Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Úterý, 18.9.2018

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, dožila 85 let.

Výstava fotografií Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Výstava fotografií Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové