Starší zprávy

Celostátní soutěž MŠMT ve hře komorních orchestrů. Najdete úspěšnější školu?

Pátek, 18.5.2018

V Olomouci se ve dnech 11. - 12. května 2018 konalo "orchestrální mistrovství republiky".

Famózní úspěch orchestrů Famózní úspěch orchestrů

Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy

Pátek, 18.5.2018

Jedenáctiletý houslista Vilém Jirsa ze ZUŠ Náchod se v prvních květnových dnech zúčastnil dvou významných a ve světě uznávaných houslových soutěží. Nejprve to byl Talents for Europe, soutěž pro houslisty, violisty a violoncellisty z celého světa (účast 138 muzikantů z 16 zemí světa) pořádaná na Slovensku. Vilém získal ve druhé kategorii do 13 let mezi 27 soutěžícími 2. cenu.

Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy Skvělé mezinárodní úspěchy Viléma Jirsy

Náchodské Májování zakončené ohňostrojem se vydařilo

Středa, 9.5.2018

Pondělí 7. května ožilo Masarykovo náměstí již tradiční akcí Náchodské Májování. Během odpoledního programu se před radnicí vystřídaly kapely Warování, Klapeto a The Last Revolution nebo taneční skupina Street dance SVČ Déčko.

Náchodské Májování zakončené ohňostrojem se vydařilo Náchodské Májování zakončené ohňostrojem se vydařilo

Canto soutěžilo v Belgii

Středa, 9.5.2018

Koncertní oddělení Náchodského dětského sboru ZUŠ CANTO se ve dnech 26.4. – 2.5.2018 zúčastnilo 66. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu v belgickém Neerpeltu. Pro Canto to byla první zkušenost se zahraniční soutěží a dopadla na výtečnou, tedy ziskem 1st Prize.

Canto soutěžilo v Belgii Canto soutěžilo v Belgii

Neděle, 22.4.2018

Sobotní den otevřených dveří přilákal do prostor náchodské radnice opět davy zájemců. Možnosti prohlédnout si prostory formou komentované prohlídky využily více než dvě stovky návštěvníků.

Den otevřených dveří Den otevřených dveří

Den otevřených dveří NOVÉ RADNICE a MĚSTSKÉHO DIVADLA DR. J. ČÍŽKA

Pondělí, 16.4.2018

Dovolujeme si pozvat náchodské občany i širokou veřejnost na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ nové radnice v sobotu 21. dubna 2018.

Plakát Plakát

Pozvánka Pozvánka

Významné osobnosti náchodského kulturního života slaví v dubnu svá jubilea

Pondělí, 16.4.2018

4. dubna oslavil 85. narozeniny pan Aleš Fetters, dlouholetý učitel a později i ředitel Jiráskova gymnázia v Náchodě.

Významné osobnosti náchodského kulturního života slaví v dubnu svá jubilea Významné osobnosti náchodského kulturního života slaví v dubnu svá jubilea

Novou knihu" Nevrátili se – mrtvi jsou" pokřtili na náchodské radnici

Neděle, 15.4.2018

V pondělí 9. dubna 2018 odpoledne se v obřadní síni uskutečnil slavnostní křest knihy autorů Věry Vlčkové a Jana Čížka „Nevrátili se - mrtvi jsou“.

Novou knihu" Nevrátili se – mrtvi jsou" pokřtili na náchodské radnici Novou knihu" Nevrátili se – mrtvi jsou" pokřtili na náchodské radnici