Dnes
Teplota: 8.9 °C

Pondělí, 28.9.2020Aktuální informace k epidemiologické situaci v Náchodě

Aktuální informace k epidemiologické situaci v Náchodě


V posledních dnech se epidemiologická situace v okrese Náchod zhoršila, a to dle posledních informací až na úroveň Prahy. 

K aktuální situaci se vyjádřil starosta města Náchoda Jan Birke:

„Dnes ráno se se mnou spojil ředitel Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje MUDr. Ivan Kučera, Ph.D., aby mě informoval o vývoji situace na Náchodsku a přímo v Náchodě. Nárůst případů výskytu onemocnění Covid-19 je zřejmý v přibližně v 6-7 ohniscích, převážně se jedná o střední školy. V tuto chvíli není důvod k obavám, pan ředitel mě ujistil, že hygienici mají situaci pod kontrolou a k žádným konkrétním razantním opatřením se nechystají. Vše se bude řídit centrálními pokyny Ústředního krizového štábu a Ministerstva zdravotnictví ČR. Město Náchod je připraveno na další vývoj v souvislosti s pandemií koronaviru jak materiálně, tak personálně. Potvrdili to i zástupci složek IZS, Městské policie Náchod, Oblastní nemocnice Náchod, TS Náchod a dalších klíčových organizací na jednání Bezpečnostní rady města, které jsem svolal již ve středu 23. 9. 2020."  

Město Náchod má k dispozici přibližně 50-60 tisíc roušek, 500 respirátorů, stovky ochranných rukavic a desítky litrů dezinfekce, které jsou určeny pro potřeby zaměstnanců městského úřadu a organizací zřizovaných městem včetně škol. Po zkušenostech z jara během první vlny zakoupilo město pro potřeby dezinfekce vnitřních prostor také generátor ozonu. Jeho využití mají na starosti dobrovolní hasiči a použití je velmi jednoduché. V závislosti na rozloze prostoru, který má být dezinfikován, se nastaví potřebná doba, po kterou bude v daném místě generátor ozonu působit. Tento přístroj je k dispozici pro využití ve všech budovách a zařízeních města, již jsme měli možnost ho využít například v jedné z mateřských škol. 

„Na aktuální situaci jsme připraveni a není důvod k žádným obavám. Jsem průběžně v úzkém kontaktu s ředitelem KHS KHK i šéfem Ústředního krizového štábu ministrem vnitra Janem Hamáčkem a vývoj situace budeme bedlivě sledovat. Jsem ve spojení i s hejtmanem KHK, už proto, že nákaza se šíří největší rychlostí právě v krajských zařízeních. Disponujeme tak těmi nejaktuálnějšími informacemi a po zkušenosti z jarních měsíců jsem jednoznačně přesvědčen, že díky spolupráci se všemi složkami v Náchodě, která fungovala naprosto skvěle, není situace, kterou bychom nezvládli," dodal starosta Jan Birke.


Ilustrační foto Ilustrační foto

Další zprávy /

Provoz MěÚ Náchod od 26. 10. 2020


 Úřad:

po    26.10.2020    8-13
út 27.10.2020 10-15
st 28.10.2020 STÁTNÍ SVÁTEK
čt 29.10.2020 ZAVŘENO
30.10.2020 ZAVŘENO
po 02.11.2020 8-13
út 03.11.2020 ZAVŘENOObjednaní klienti dle objednávkového systému v rámci elektronické obsluhy občana si mohou vyřídit své záležitosti v časech, na které jsou objednaní (příp. budou kontaktováni pro možnost přesunu termínu).

Provoz objednávkového systému zůstane tedy zachován v následujícím období s omezením na uvedené dny, tj. pondělí a středa.

Elektronická obsluha občana

Klienty žádáme, aby při vyřizování svých záležitostí preferovali elektronickou formu.
Pro veřejnost bude otevřena podatelna v budově radnice (Masarykovo nám. 40., přízemí) a podatelna v budově v Zámecké ulici v uvedených časech.