Město

Starší zprávy

Podpořte 29. září již 25. ročník Květinového dne!

Pondělí, 27.9.2021

V tomto pro všechny náročném roce nebylo možné uskutečnit stejně jako loni v obvyklém termínu a tradiční podobě každoroční květnovou celonárodní veřejnou sbírku nazvanou Český den proti rakovině, známou jako Květinový den.

ilustrační foto ilustrační foto

Akademie 60+/JUS přivítala další nové studenty

Středa, 22.9.2021

V pondělí 21. září 2021 byly novým studentům předány indexy a studium může začít.

loga loga

Akademie 60+/JUS přivítala další nové studenty Akademie 60+/JUS přivítala další nové studenty

Přímý přenos z jednání Zastupitelstva města Náchoda

Pondělí, 20.9.2021

V pondělí 20. září 2021 v 16.30 hodin se koná ve velkém sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě, 21. zasedání Zastupitelstva města Náchoda.

Ilustrační foto Ilustrační foto

Pieta k uctění památky zesnulých hasičů JSDH Koryčany

Neděle, 19.9.2021

K uctění památky dvou hasičů jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Koryčany, zesnulých při výbuchu rodinného domu v Koryčanech 15. září, se dnes v pravé poledne připojili také náchodští dobrovolní hasiči.

Pieta k uctění památky zesnulých hasičů JSDH Koryčany Pieta k uctění památky zesnulých hasičů JSDH Koryčany

Výročí úmrtí T. G. Masaryka

Úterý, 14.9.2021

Na dnešní den, 14. září, připadá výročí úmrtí prvního prezidenta Československé republiky, T. G. Masaryka. Již tradičně si nejen den jeho narození (7. 3. 1850), ale i den jeho úmrtí (14. 9. 1937), připomínají představitelé náchodské radnice a zástupci místní organizace Konfederace politických vězňů v Náchodě.

Výročí úmrtí T. G. Masaryka Výročí úmrtí T. G. Masaryka

Hydroosev - unikátní metoda výsevu na zámeckém kopci

Pondělí, 13.9.2021

V souvislosti s postupem prací na revitalizaci zámeckého kopce probíhá aktuálně výsev lučního trávníku unikátní metodou, tzv. hydroosev.

Hydroosev - unikátní metoda výsevu na zámeckém kopci Hydroosev - unikátní metoda výsevu na zámeckém kopci

Den zdraví v náchodské nemocnici

Pátek, 10.9.2021

Oblastní nemocnice Náchod navazuje na dříve pravidelně organizované preventivní Dny zdraví v areálu nemocnice. Vzhledem k uplynulým událostem je ovšem letošní Den zdraví, který se uskuteční v sobotu, 25. září od 13 do 18 hodin v areálu nemocnice Náchod, zcela výjimečnou akcí s podtitulem „Region děkuje zdravotníkům“.

Den zdraví Den zdraví

V Montaci můžete pozorovat nový „MIKROSVĚT“

Pátek, 10.9.2021

Společnosti Lesy města Náchoda, spol. s r.o. se podařilo, ve spolupráci se firmou EKOSFER Solutions, s.r.o., dokončit další zastavení na naučném okruhu v Montaci.

V Montaci můžete pozorovat nový „MIKROSVĚT“ V Montaci můžete pozorovat nový „MIKROSVĚT“