Dnes
Teplota: 17.0 °C

Středa, 3.4.2019PRIMÁTOR přivezl zlato ze slunné Barcelony

PRIMÁTOR přivezl zlato ze slunné Barcelony


Svrchně kvašené pšeničné pivo PRIMÁTOR Weizen z produkce náchodského pivovaru úspěšně dobývá svět, když opětovně zabodoval hned v úvodu letošního roku. Z mezinárodní soutěže Barcelona Beer Challege ve Španělsku si za něj pivovar přivezl zlatou medaili. 

„Soutěž byla bohatě zastoupena. Zúčastnilo se jí 218 pivovarů z dvaadvaceti zemí. Do 69 kategorií bylo přihlášeno celkem 1112 piv, která hodnotilo dvaapadesát porotců," prozradil sládek a ředitel pivovaru Petr Kaluža, který byl cenu ve Španělsku osobně převzít. 

Soutěž v Barceloně, která se počátkem roku konala už počtvrté, má přispět k propagaci nejvyšších standardů kvality piva. Je součástí unikátního barcelonského pivního festivalu, který během jediného víkendu navštíví na 33 tisíc návštěvníků. Festival je protknutý jižanským temperamentem, návštěvník má místy pocit, že se ocitl na tribuně fotbalového stadionu. 

„Ceněna jsou zejména chuťově bohatá řemeslná piva. Výsledky pak mohou být vodítkem pro spotřebitele při výběru z široké palety piv na trhu. Soutěž si rovněž dává za cíl přispět k šíření pivní kultury se zaměřením na rozmanitost piv, jejich druhů a zdůraznění kvality," dodal sládek Petr Kaluža.   

Pšeničné pivo WEIZEN je nefiltrované, svrchně kvašené pivo s charakteristickou hustou pěnou, v jehož vůni i chuti lze objevit tóny banánu, hřebíčku či lehký náznak nektarinek.

O jeho kvalitě svědčí spousta ocenění z tuzemských i zahraničních degustačních soutěží. Svědčí o tom nejen nejnovější úspěch v Barceloně, ale například zisk prestižního titulu Nejlepší pivo na světě z World Beer Awards v Londýně v roce 2013.

WEIZEN má 4,8 % alkoholu, při jeho výrobě se užívá ten nejkvalitnější český chmel (odrůdy žatecký poloraný červeňák, sládek) a kombinace pšeničného a plzeňského sladu.

 

S případnými dotazy se obracejte na Ing. Petra Kalužu - petr.kaluza@primator.cz.

 

 

Za Pivovar PRIMÁTOR a.s. zpracovala Petra Kulhavá.   


PRIMÁTOR přivezl zlato ze slunné Barcelony PRIMÁTOR přivezl zlato ze slunné Barcelony

Další zprávy /