Dnes
Teplota: 28.6 °C

Čtvrtek, 31.01.2019Rekordní export a Tchyně

Rekordní export a Tchyně


     Rekordních 8 milionů půllitrů náchodského piva vyvezl v loňském roce pivovar PRIMÁTOR a.s. za hranice České republiky. Podíl exportu tak přesáhl 30% celkového výstavu. 

     „Za tímto úspěchem stoji zejména dlouhodobě budované obchodní vztahy, stabilní poptávka v klíčových destinacích a rovněž zvýšená poptávka po craftových pivech. I naše Tchyně se podívala do světa, nejdále asi do Číny a nikdo nám ji zpátky neposlalJ",  říká  Romana Jansová, exportní manažerka pivovaru.  Tchyně - India Pale Lager - pivo uvařené v limitované edici, kde se propojuji dva pivní styly, ležák a ale. PRIMÁTOR tak sleduje aktuální trendy a chce být „u toho"! 

     Vice jak 60% exportu tvoří dlouhodobě  dva produkty. Nejžádanější Weizenbier a Premium  mají na svém kontě také  nejvíce ocenění z degustačních soutěží. Báječným nástrojem ke zpestření nabídky jsou limitované edice doplňující několikrát do roka stálý sortiment pivovaru.    

     „Změna designu etiket - jedna z hlavních loňských novinek - byla v zahraničí dlouho očekávána a úspěšně přijata. Unikátní a minimalistický design nové láhve nám otevírá prostor pro vstup do dalších destinaci, Výsledky, které se projeví  v nadcházející sezóně potvrdí úspěch této realizace", pokračuje exportní manažerka.

     Láhvové pivo putuje z Náchoda do celého světa, do regálů v Evropě, ale i Asii a Latinské Americe. V Kolumbii a Argentině jsou náchodská piva k dostání právě od loňského roku. 

     „Točené pivo - klasiku i speciály - lze ochutnat na čepu v Budapešti, Petrohradu, Paříži i u nejbližších sousedů v Polsku a na Slovensku. Sudy či petainery se pak pravidelně narážejí v  Soulu, Tel Avivu nebo Kalifornii. Asi nejvzdálenějším místem na světě, kde si můžete dopřát naše pivo je Patagonie", doplňuje Romana Jansová.               

     Náchodskému pivovaru PRIMÁTOR a.s. se v loňském roce dařilo. V celkových číslech dosáhl výstavu přes 125 tisíc hl.   

      Významného úspěchu v zahraničí dosáhl i PRIMÁTOR Stout  ziskem ocenění „nejlepší stout na světě" na jedné z nejprestižnějších degustačních soutěží světa World Beer Awards pořádané v Londýně.     

 


Přílohy:

Worlds_Best_Style_Certs-WBA18-A3 75     (6263_5073175525.pdf / 0,03 MB)

logo logo

Další zprávy /