Dnes
Teplota: 7.6 °C

Čtvrtek, 24.9.2015Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. 9. 2015 uzavřen

Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. 9. 2015 uzavřen


 

Zájem o IDU nás těší, proto přicházíme s novým řešením...  

 

Již delší dobu se v Náchodě vedou diskuze o enormním zájmu o čepování známé běloveské kyselky Ida v prameníku, který byl v roce 2011 obnoven. Je pravdou, že stávající množství odběrných míst mnohdy nestačí pokrýt zájem a potřeby tak velkého množství návštěvníků, často vznikají velké fronty a bohužel v důsledku toho dochází i ke kolizním situacím. Ani parkování v bezprostřední blízkosti prameníku neodpovídá počtu zájemců o minerálku.
  Proto náchodští radní hledali lepší řešení a v červenci letošního roku schválili záměr provedení nového prameníku a nových vrtů minerální vody v Náchodě Bělovsi. "Součástí bude vybudování nového stáčecího místa a pítka pro veřejnost," upřesnil místostarosta Tomáš Šubert.
"Připravujeme novou výstavbu s kolonádou a prameništěm v prostoru Malých (či Starých) lázní v Bělovsi. Zde by měl v příštím roce vyrůst areál s rekonstruovaným posledním zbytkem původních lázní - tj. domku s věžičkou, kde by mohlo být letní občerstvení s terasou. Na domek bude navazovat kolonáda s umístěním nového prameníku. Bude sem zavedena minerální voda z nových vrtů", uvedl místostarosta a dodal: "Nebude chybět ani dostatečně velké parkoviště u staré hasičské zbrojnice v těsném sousedství."
  Protože stávající technologie slouží již řadu let, je pro vybudování nového prameníku nutné provést její rozsáhlé obnovení včetně zkvalitnění čerpání vody. S tím souvisí nutná odstávka stávajícího prameníku v následujích týdnech. Velmi se proto omlouváme všem návštěvníkům, že od soboty 26. září 2015 nebude prameník v Bělovsi přístupný.
Přesný termín znovuzprovoznění prameníku v těchto dnech ještě bohužel neznáme. Jakmile budeme mít podrobnější informace, kdy bude znovu možné čepovat oblíbenou Idu, termín zveřejníme.

 

Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. 9. 2015 uzavřen

Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. 9. 2015 uzavřen


Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. 9. 2015 uzavřen Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. 9. 2015 uzavřen

Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. 9. 2015 uzavřen Prameník v Náchodě-Bělovsi bude od 26. 9. 2015 uzavřen

Další zprávy /