Neděle, 11.02.2024Masopustní veselí v Náchodě

Masopustní veselí v Náchodě

Centrum města zaplnily navzdory počasí v neděli 11. 2. 2024 desítky účastníků masopustního průvodu včetně spousty úžasných masek.

Poté, co starosta Jan Birke předal do rukou Masopusta již tradičně klíč od města Náchoda, mohl se průvod v čele s koňmi z Povoznictví Jan Nývlt vydat na Masarykovo náměstí.

Masopustní veselí se opět neobešlo bez starostenských koblih z Pekáren a cukráren Náchod a starosta i místostarostové rozdali všem návštěvníkům pořádnou porci - 500 koblih.

Únos tentokrát čekal na místostarostu Milana Vika, kterého starosta nejprve musel vyplatit milionem náchodských chechtáků, ale nakonec díky Historickému spolku Antares a po pořádné bitvě o ně nepřišel.

Účastníci masopustního veselí si nenechali ujít ani krásnou scénku na podiu před radnicí, kde starosta oddával nevěstu a ženicha ve skvělých převlecích.

Na závěr zahrála skvělá studentská kapela Collapse, se kterou určitě ještě setkáme třeba při chystaném 25. ročníku festivalu Náchodská Prima sezóna ve dnech 1.-4. května 2024.

Děkujeme:

SVČ Déčko Náchod - za skvělou organizaci již 9. ročníku

Evropským dobrovolníkům za prima masky a atmosféru

Muzeu Náchodska - za toho nejlepšího medvěda a napínavou scénku před Pranýřem

Historickému spolku Antares - za skvělý doprovod průvodu a napínavou scénku s únosem

A hlavně! Vám všem, kteří jste i v tom opravdu hodně nevlídném počasí dorazili a veselili jste se s námi.

Jak zaznělo v průvodu: „Čím více je na Masopusta v Náchodě hnusně, tím lépe se nám bude v Náchodě žít!

Ať žije Masopust!

Masopustní veselí v Náchodě Masopustní veselí v Náchodě