Pondělí, 08.05.2023Oslava Dne vítězství v Náchodě

Oslava Dne vítězství v Náchodě

Představitelé vedení města Náchoda si dnes připomněli 78. výročí pádu nacismu a konce 2. světové války. Společně s členy Klubu vojenské historie Náchod a Českého svazu bojovníků za svobodu uctili památku padlých položením květin již tradičně u pomníku rudoarmějců na staroměstském hřbitově a u společného hrobu padlých vojáků 291. gatčinské divize Sovětské armády.Pietní akt za účasti starosty města Jana Birke, místostarostů Jana Čtvrtečky a Milana Vika, radního Martina Tesaře a zastupitele Petra Jiráska pokračoval položením květin u pamětní desky kpt. Jaroše na Masarykově náměstí, u pamětní desky obětí nacismu v Hrašeho ulici a u pomníku padlým v květnu 1945 u bývalé celnice v Bělovsi a nakonec u pomníku padlým ve světových válkách u fotbalového hřiště v Bělovsi.Děkujeme zástupcům Klubu vojenské historie Náchod, Českého svazu bojovníků za svobodu a všem, kteří uctili památku padlých společně s námi.

Oslava Dne vítězství v Náchodě Oslava Dne vítězství v Náchodě