Úterý, 12.5.2020Mezinárodní den sester - 12. 5.

Mezinárodní den sester - 12. 5.

Mezinárodní den sester, který připadá na dnešní den 12. 5., si dnes připomeneme také v Náchodě.

Poděkování zdravotním sestrám za jejich náročnou práci, nejen v době pandemie COVID 19, proběhne formou spuštění sirén na sanitních vozech dnes přesně v poledne po dobu jedné minuty.

K vozům Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje ZZS KHK na Masarykově náměstí se přesně v poledne připojí také strážníci Městská policie Náchod.

Poděkujeme takto symbolicky nejen sestrám, ale všem ošetřovatelkám, sanitárkám, zdravotnickým asistentkám a dalším pracovnicím v ošetřovatelství a samozřejmě i mužům.

Mezinárodní den sester je oslavován na celém světě vždy 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale.

Mezinárodní den sester - 12. 5. Mezinárodní den sester - 12. 5.