Pondělí, 09.09.2019Kuronské slavnosti 2019 ovládli Španělé

Kuronské slavnosti 2019 ovládli Španělé

Uplynulý víkend se v Náchodě nesl v duchu tradičních Náchodských Kuronských slavností. Do Náchoda zavítala delegace z partnerského města Bauska v Lotyšsku společně s tanečním souborem Memelite, který zpestřil sobotní slavnostní zahájení na náchodském zámku. Již v pátek je přivítali společně se zástupci z partnerského města Halberstadt (Německo) v obřadní síni náchodské radnice místostarostové Pavla Maršíková a František Majer. Společně se pak vedení města v čele se starostou Janem Birke zúčastnilo koncertu v kostele sv. Vavřince, který připravil pěvecký sbor Canto ZUŠ Náchod s hosty ze Španělska - pěveckým sborem Zaria. Mladí zpěváci svými výkony doslova uchvátili všechny přítomné a neméně emotivním zážitkem pak bylo jejich vystoupení během sobotního odpoledního programu na zámku - Koncertu pro vévodu. Pro návštěvníky byl během celého dne připraven bohatý program pro děti i dospělé, vystoupení dětí z náchodských MŠ a ZŠ, nechyběl kouzelník ani módní přehlídka, vystoupení pěveckého sboru Hron, žonglérské workshopy, cimbál i řemeslné tvoření, loutkové pohádky pro děti a další doprovodný program zakončený koncertem Anety Langerové.

Poděkování patří všem účinkujícím, stánkařům, zvukařům a organizátorům, kteří se i přes nepřízeň počasí postarali o to, že kdo přišel, rozhodně nelitoval.

Tak zase za rok na náchodském zámku na viděnou!

Kuronské slavnosti 2019 ovládli Španělé Kuronské slavnosti 2019 ovládli Španělé