Čtvrtek, 01.06.201747. ročník festivalu Camerata Nova Náchod měl nabitý repertoár i vysokou úroveň

47. ročník festivalu Camerata Nova Náchod měl nabitý repertoár i vysokou úroveň

V rámci letošního ročníku festivalu neprofesionálních komorních sdružení, instrumentálních i vokálních těles s názvem Camerata Nova Náchod se uskutečnilo celkem sedm koncertů v šesti městech dvou států (v Náchodě, Novém Městě nad Metují, Červeném Kostelci, Hronově, Kudowa Zdroj a České Skalici).

Během těchto koncertů vystoupilo 10 hudebních těles z našeho kraje, Prahy, Olomouce a Jeseníku, a zaznělo celkem 87 skladeb 57 skladatelů a řada dalších skladeb od neznámých autorů. Zastoupeny byly skladby od baroka po současnost, včetně přesahů do hudby muzikálové či filmové, každý posluchač si tedy mohl vybrat žánr jemu nejbližší.   Závěrečný koncert festivalu Camerata Nova Náchod 2017, který se konal ve středu 31. května 2017 v kostele sv. Vavřince v Náchodě, tento nabitý program uzavřel. Finále festivalu, kterého se za Město Náchod zúčastnila paní místostarostka Pavla Maršíková, obstaraly dva komorní soubory Základní umělecké školy Náchod a pěvecký sbor Chorea Concortica z Trutnova.   Všechny koncerty měly dle ohlasů vynikající úroveň a nezbývá než poděkovat všem účinkujícím, publiku a organizátorům. Za rok opět naviděnou na dalším již 48. ročníku festivalu Camerata Nova Náchod!

47. ročník festivalu Camerata Nova Náchod měl nabitý repertoár i vysokou úroveň 47. ročník festivalu Camerata Nova Náchod měl nabitý repertoár i vysokou úroveň