Dnes
Teplota: 19.5 °C
logo

Řidičské průkazy skupiny "C" pro členy JPO Náchod, číslo projektu 17RRD12-0022

Cíl projektu:

Cílem projektu je zajištění dostatečného počtu řidičů/strojníků v jednotce požární ochrany Náchod, což přispěje ke zvýšení akceschopnosti jednotky a současně částečně vyřeší zastupitelnost řidičů/strojníků.


Výstupy projektu:

Získání řidičských oprávnění skupiny "C" pro dva členy jednotky požární ochrany Náchod.
1.9.2017 Řidičská oprávnění skupiny "C" pro členy JPO Náchod

Jednotka požární ochrany Náchod (JPO Náchod) je povolávána v rámci poplachového plánu Královéhradeckého kraje a zasahuje i mimo katastr obce Náchod - v Královéhradeckém kraji i na území ČR (např. při povodních). Je proto nutné, aby JPO Náchod disponovalo členy způsobilými k obsluze hasičských vozidel. Město Náchod začátkem roku předložilo žádost o dotaci na získání řidičského oprávnění skupiny "C" pro dva členy JPO Náchod. Žádost byla schválena, v současné době již dvě osoby/členové JPO Náchod absolvují výcvik a výuku pro rozšíření řidičského oprávnění ze skupiny "B" na skupinu "C".

Královéhradecký kraj na projekt s názvem "Řidičské průkazy skupiny "C" pro členy JPO Náchod", evidovaný pod číslem 17RRD12-0022, poskytl v rámci Programu Zvýšení akceschopnosti jednotek JPO II a JPO III - 17RRD12 dotaci ve výši 20 000,- Kč.