Úterý, 21.03.2023Žákovská knihovna na Komendě

Žákovská knihovna na Komendě

V úterý 21. března 2023 byla slavnostně otevřena nová žákovská knihovna v Základní škole v Komenského ulici. Knihovna vznikala v uplynulých měsících v prostorách školy za výrazného přispění nejen zřizovatele, kterým je město Náchod, ale i díky podpoře řady rodičů žáků, firem i učitelů. Velkou měrou se na vybudování podílela MAS Stolové hory, která velmi pomohla se získáním dotace z programu SZIF Ministerstva zemědělství. Za necelý rok tak vznikl příjemný a krásně prosluněný prostor, který bude sloužit nejen jako půjčovna knih, učebna, ale žáci zde budou moci studovat nebo trávit volný čas či polední pauzy s knížkou v ruce nebo se spolužáky při hrách, kterých je zde rovněž velké množství. Knihovna bude využívána i pro besedy či neformální setkávání. Patronství nad knihovnou převzal redaktor České televize a rozhlasový zpravodaj Petr Voldán. Na závěr této malé slavnosti pronesl slavnostní přípitek místostarosta města Ing. Jan Čtvrtečka, který knihovně popřál hodně čtenářů i spokojených žáků. Vedeníškoly ještě jedŽákovská knihovna na Komendě nou děkuje všem, kteří se na splnění velkého snu naší školy podíleli.

Mgr. František Majer

www.mas-stolovehory.cz

Stolové hory - logo

Základní škola Komenského v Náchodě „se chlubí“ novou knihovnou Základní škola Komenského v Náchodě „se chlubí“ novou knihovnou