Dnes
Teplota: 18,5 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

Náchodský archiv otevřel dveře

Pondělí, 26.6.2017

Více než padesát zájemců přišlo v pátek 9. června do Státního okresního archivu Náchod, kde se již poosmé konal Den otevřených dveří v rámci Mezinárodního dne archivů.

Náchodský archiv otevřel dveře Náchodský archiv otevřel dveře

Náchodský archiv otevřel dveře Náchodský archiv otevřel dveře

Náchod hostil již 6. ročník mezinárodního srazu šlapacích autíček

Pondělí, 19.6.2017

V sobotu 17. června 2017 se v Náchodě uskutečnil již 6. ročník mezinárodního srazu šlapacích autíček.

6. ročník mezinárodního srazu šlapacích autíček 6. ročník mezinárodního srazu šlapacích autíček

6. ročník mezinárodního srazu šlapacích autíček 6. ročník mezinárodního srazu šlapacích autíček

6. ročník mezinárodního srazu šlapacích autíček 6. ročník mezinárodního srazu šlapacích autíček

Pasování prvňáčků na čtenáře

Úterý, 13.6.2017

Motto: Od této chvíle má právo a povinnost ctít a chránit všechny knihy…(citace z Pasovacího glejtu)

Pozvání na zajímavou výstavu - Obrazy Světlo mandal a šaty inspirované obrazy

Pondělí, 12.6.2017

Pod názvem této společné výstavy obrazů malířky Henni Polo a šatů návrhářky Zuzany Štěpánkové se skrývá zajímavé propojení dvou tvůrčích světů vystavujících autorek.

Starší zprávy