Dnes
Teplota: 24.2 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí.

Městská knihovna, Muzeum Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, nabízejí bohatý celoroční program. V Divadle Dr. Josefa Čížka probíhá každý měsíc pravidelný kulturní program různých žánrů pro širokou veřejnost.

Středisko volného času Déčko naplňuje volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Kino Vesmír promítá celoročně filmy včetně uvádění premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, které svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu jim poskytuje již téměř 30 let fungující Kulturní a sportovní nadace města Náchoda grantovými příspěvky.

Velkému zájmu občanů se těší významné kulturní akce - festival studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna (květen), hudební přehlídka neprofesionálních komorních sdružení Camerata Nova Náchod (květen/červen), přehlídka pivovarů s kulturním programem Pivobraní (červenec), Vavřinecký jarmark (srpen), Náchodské Kuronské slavnosti (září), Náchodský výtvarný podzim (listopad) a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase.

Oblíbený Festival CZ-PL im. Pawła Królikowskiego se blíží

Pátek, 12.07.2024

Letošní, již 9. ročník, česko-polského Festivalu CZ-PL Pawla Królikowského se uskuteční ve dnech 26. - 28. července 2024.

Tip na víkend - výstava "100 let Fotoklubu Náchod"

Pátek, 12.07.2024

V rámci letošních oslav 770 let od první písemné zmínky o našem městě jsou pořádány akce v duchu OSLAVME TO SPOLEČNĚ. Muzeum Náchodska ve spolupráci s Fotoklubem Náchod srdečně zvou na výstavu uspořádanou u příležitosti výročí 100 let od založení fotoklubu.

Dětský den v Malých lázních se vydařil na jedničku!

Středa, 10.07.2024

V úterý 9. července proběhl v zahradě Vily Komenský v Malých lázních Běloves Dětský den, který byl plný zábavy, radosti, smíchu a soutěžení.

Houslistka NIKA s Terkou v Malých lázních

Pondělí, 08.07.2024

V neděli 7. července se v zahradě Vily Komenský v Malých lázních Běloves konalo hudební vystoupení houslistky NIKY s klavíristkou Terkou.

Starší zprávy