Odbor sociálních věcí a školství

Starší zprávy

Tichá linka – bezbariérová komunikace pro neslyšící i v Náchodě

Pátek, 2.8.2019

Od srpna si mohou neslyšící vyřídit své záležitosti na Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Náchodě prostřednictvím služby Tiché linky (www.tichalinka.cz), kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět.

Nová služba pro neslyšící v Náchodě Nová služba pro neslyšící v Náchodě

Informace k vydání průkazky pro využívání služby SENIOR TAXI

Pátek, 28.6.2019

Průkazku na využití služeb Senior taxi může získat každá fyzická osoba, která je na území města Náchoda hlášena k trvalému pobytu a dosáhla věku nejméně 65 let nebo osoba, která dosáhla věku 18 let a vlastní průkaz ZTP, ZTP/P.

Průkazka Průkazka

Senior taxi Senior taxi

Poděkování za krásný festivalový den sociálních služeb

Pátek, 21.6.2019

Letošní ročník Festivalu sociálních služeb se nesl v duchu řady změn.

Poděkování za krásný festivalový den sociálních služeb Poděkování za krásný festivalový den sociálních služeb

Výlet klientů Domova pro seniory Marie do Opočna

Pátek, 14.6.2019

Ve čtvrtek 13. června 2019 klienti Domova pro seniory Marie jeli na výlet.

Výlet klientů Domova pro seniory Marie do Opočna Výlet klientů Domova pro seniory Marie do Opočna

Pozvání na Festival sociálních služeb

Úterý, 11.6.2019

Město Náchod vás srdečně zve na Festival sociálních služeb. Akce se koná v úterý 18. 6. od 9 do 18 hodin na Masarykově náměstí před budovou radnice.

Služba Senior taxi v Náchodě zná svého provozovatele

Úterý, 11.6.2019

Dnes dopoledne podepsali starosta Jan Birke a jednatel Vodní záchranné a dopravní služby s.r.o., Náchod pan Vratislav Vrábel smlouvu o provozování služby SENIOR TAXI v Náchodě.

Služba Senior taxi v Náchodě zná svého provozovatele Služba Senior taxi v Náchodě zná svého provozovatele

Seniorská obálka se zabydluje i u nás

Pondělí, 20.5.2019

Už jste slyšeli o Seniorské obálce? Jedná se o tiskopis, který může napomoci v krizových situacích.

Ilustrační foto Ilustrační foto

Starosta podpořil osvětu autismu

Pondělí, 8.4.2019

Starosta Jan Birke se v páteční podvečer 5. 4. v Městské knihovně Náchod setkal se zástupci společnosti Adventor, která netradičním způsobem zajišťuje podporu osvěty autismu ve společnosti.

Starosta podpořil osvětu autismu Starosta podpořil osvětu autismu