Dnes
Teplota: 26.9 °C

Pondělí, 20.11.2023V Malých lázních se besedovalo o dobrodružné cestě do pravěku

V Malých lázních se besedovalo o dobrodružné cestě do pravěku


Ve čtvrtek 16. listopadu proběhla v sále infocentra v prvním patře Vily Komenský další ze série přednášek s promítáním. Tentokrát ji vedl Mgr. Jaroslav Štěpán, který pohovořil o již čtvrté expedici Monoxylon, na kterou se společně s dalšími 20 členy vydali letos v létě.

Novodobí mořeplavci během necelého měsíce překonali na monoxylu, tedy replice pravěkého člunu vydlabaného z jednoho kmene, přibližně 500 km dlouhou cestu napříč Egejským mořem z pobřeží Turecka až na řeckou pevninu poloostrova Peloponés.

Návštěvníci si během poutavého a zábavného povídání vyslechli, jaký byl průběh dobrodružné plavby, s jakými nástrahami se museli její účastníci vypořádat, ale také to, jaké jim tento archeologický experiment přinesl poznatky. Kromě toho si mohli prohlédnout i zajímavé exponáty, které pan Štěpán donesl.

Děkujeme všem za účast a již nyní zveme na letošní poslední přednášku v Malých lázních, která se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu od 18 hodin. Richard Švanda během ní přiblíží, jaké by to bylo, kdybychom se vrátili do Bělovsi před rovnými 100 lety. Nenechte si to ujít.

 


V Malých lázních se besedovalo o dobrodružné cestě do pravěku V Malých lázních se besedovalo o dobrodružné cestě do pravěku

V Malých lázních se besedovalo o dobrodružné cestě do pravěku V Malých lázních se besedovalo o dobrodružné cestě do pravěku

Další v galerii 3

Další zprávy /