Pondělí, 14.08.2023Policisté a strážníci se v Náchodě zaměří na neukázněné koloběžkáře a cyklisty

Policisté a strážníci se v Náchodě zaměří na neukázněné koloběžkáře a cyklisty

Elektrokoloběžky a neukáznění cyklisté trápí obyvatele mnoha měst, často nejen v centrech. V Náchodě tomu není jinak a proto ještě v průběhu srpna proběhne v Náchodě preventivní dopravně-bezpečnostní akce ve spolupráci Policie ČR a Městské policie Náchod zaměřená na cyklisty, provozovatele elektrokoloběžek a podobných zařízení.

Policisté a strážníci MP se zaměří na jejich chování na pěších zónách, na jízdu po chodníku, jízdu po přechodech pro chodce nebo v protisměru a v neposlední řadě na užívání ochranných přileb v případech, kde je to uloženo zákonem (tj. osoby do 18 let).

Akce proběhnou na území celého města.

„Stížnosti na neukázněnost jsou na denním pořádku a musím říci, že se z vlastní zkušenosti chodcům vůbec nedivím. V některých případech jsem byl svědkem opravdu velmi nebezpečných kolizí. Není možné, aby chodci na chodnících nebo přechodech museli uskakovat před projíždějícími koloběžkáři nebo cyklisty. Pevně doufám, že tyto bezpečnostní akce povedou ke zvýšení vzájemné ohleduplnosti," vysvětlil starosta Jan Birke.

ilustrační foto ilustrační foto

Ilustrační foto Ilustrační foto