Zpravodajství - přehled zpráv

Starší zprávy

Festival zážitků se loučí

Pátek, 17.9.2021

Před šesti lety se začal rodit největší a nejrozsáhlejší projekt v historii neziskové organizace Kladské pomezí, který dostal název Festival zážitků. Inspirován byl celosvětovým trendem zážitkového cestovního ruchu, ale jeho cílem bylo i zatraktivnění méně navštěvovaných míst a rovnoměrné rozptýlení návštěvníků po našem regionu.

Plakát_Ukončení FZ Plakát_Ukončení FZ

Tradice_autor Tomáš Menec Tradice_autor Tomáš Menec

Osobnosti_archiv Kladské pomezí, o.p.s. Osobnosti_archiv Kladské pomezí, o.p.s.

3. kolo KP družstev přípravek v atletice

Čtvrtek, 16.9.2021

Ve středu odjela skupina atletů z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce z Náchoda na 3. kolo KP družstev přípravek roč.2010 a mladších do Pardubic na tzv. čtyřboj. Ten se skládá z běhu na 60m a 600m,skoku dalekého a hodu kriketovým míčkem. Každá disciplína je bodově ohodnocena a součtem všech je určeno celkové pořadí .

S trenérem jsou: zleva v pokleku Michael Patzelt,Dušan Svoboda a Vojta Vojtěch. Zleva pak stojí Aneta Ševců,Gabriela Ševců,Nela Wittvarová,Klára Šedová a Nikol Vítková. S trenérem jsou: zleva v pokleku Michael Patzelt,Dušan Svoboda a Vojta Vojtěch. Zleva pak stojí Aneta Ševců,Gabriela Ševců,Nela Wittvarová,Klára Šedová a Nikol Vítková.

Výročí úmrtí T. G. Masaryka

Úterý, 14.9.2021

Na dnešní den, 14. září, připadá výročí úmrtí prvního prezidenta Československé republiky, T. G. Masaryka. Již tradičně si nejen den jeho narození (7. 3. 1850), ale i den jeho úmrtí (14. 9. 1937), připomínají představitelé náchodské radnice a zástupci místní organizace Konfederace politických vězňů v Náchodě.

Výročí úmrtí T. G. Masaryka Výročí úmrtí T. G. Masaryka

Skvělý úspěch žáků ZŠ Komenského Náchod

Pondělí, 13.9.2021

Ve dnech 2. – 4. září 2021 se v Brně uskutečnilo celostátní finále družstev a jednotlivců v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, kterého se zúčastnilo i družstvo naší školy složené ze čtyř děvčat a čtyř chlapců.

Skvělý úspěch žáků ZŠ Komenského Náchod Skvělý úspěch žáků ZŠ Komenského Náchod

Hydroosev - unikátní metoda výsevu na zámeckém kopci

Pondělí, 13.9.2021

V souvislosti s postupem prací na revitalizaci zámeckého kopce probíhá aktuálně výsev lučního trávníku unikátní metodou, tzv. hydroosev.

Hydroosev - unikátní metoda výsevu na zámeckém kopci Hydroosev - unikátní metoda výsevu na zámeckém kopci

Malé ohlédnutí za 15. ročníkem Kuronských slavností

Neděle, 12.9.2021

Náchodský zámek přivítal v sobotu 11. 9. opět po roce vévodu Kuronského se svou družinou. Pro návštěvníky byl připraven bohatý kulturní program, na své si přišli všichni, děti i dospělí, a to nejen na nádvořích zámku, ale i v zámecké aleji a okolí.

Foto: Martin Hurdálek   - Kuronské slavnosti Foto: Martin Hurdálek  - Kuronské slavnosti

Den zdraví v náchodské nemocnici

Pátek, 10.9.2021

Oblastní nemocnice Náchod navazuje na dříve pravidelně organizované preventivní Dny zdraví v areálu nemocnice. Vzhledem k uplynulým událostem je ovšem letošní Den zdraví, který se uskuteční v sobotu, 25. září od 13 do 18 hodin v areálu nemocnice Náchod, zcela výjimečnou akcí s podtitulem „Region děkuje zdravotníkům“.

Den zdraví Den zdraví

V Montaci můžete pozorovat nový „MIKROSVĚT“

Pátek, 10.9.2021

Společnosti Lesy města Náchoda, spol. s r.o. se podařilo, ve spolupráci se firmou EKOSFER Solutions, s.r.o., dokončit další zastavení na naučném okruhu v Montaci.

V Montaci můžete pozorovat nový „MIKROSVĚT“ V Montaci můžete pozorovat nový „MIKROSVĚT“