Dnes
Teplota: 27.7 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí.

Městská knihovna, Muzeum Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, nabízejí bohatý celoroční program. V Divadle Dr. Josefa Čížka probíhá každý měsíc pravidelný kulturní program různých žánrů pro širokou veřejnost.

Středisko volného času Déčko naplňuje volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Kino Vesmír promítá celoročně filmy včetně uvádění premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, které svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu jim poskytuje již téměř 30 let fungující Kulturní a sportovní nadace města Náchoda grantovými příspěvky.

Velkému zájmu občanů se těší významné kulturní akce - festival studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna (květen), hudební přehlídka neprofesionálních komorních sdružení Camerata Nova Náchod (květen/červen), přehlídka pivovarů s kulturním programem Pivobraní (červenec), Vavřinecký jarmark (srpen), Náchodské Kuronské slavnosti (září), Náchodský výtvarný podzim (listopad) a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase.

Festival Camerata Nova Náchod slavnostně zakončen

Čtvtek, 23.05.2024

V neděli 19. května 2024 se v kostele sv. Vavřince na Masarykově náměstí uskutečnil závěrečný koncert 52. ročník festivalu Camerata Nova Náchod, který se v letošním roce těšil obrovskému zájmu.

770 let města - významná osobnost Marie Dvořáková

Čtvtek, 23.05.2024

V rámci letošních oslav 770 let od první písemné zmínky o našem městě si připomínáme i mnoho významných osob, které se zapsaly výraznou měrou do historie našeho města. Právě dnes, 23. května, si připomínáme výročí 175 let od narození Marie Dvořákové (rozené Bonato).

Marie Dvořáková Marie Dvořáková

Pozvánka - závěrečný koncert 52. ročníku festivalu Camerata Nova Náchod

Pátek, 17.05.2024

V neděli 19. 5. 2024 se v kostele sv. Vavřince na Masarykově náměstí uskuteční od 19 hodin závěrečný koncert festivalu Camerata Nova Náchod.

Lázeňský jarmark v Malých lázních Běloves se blíží

Pátek, 17.05.2024

Zveme vás na Lázeňský jarmark, který se uskuteční v sobotu 8. června 2024 od 10 do 16 hodin v Malých lázních v Náchodě-Bělovsi.

Starší zprávy