Dnes
Teplota: 8.1 °C

Kultura

Náchodské Kuronské slavnosti

Město Náchod žije bohatým kulturním životem. Kulturní zařízení slouží nejen občanům Náchoda, ale i širokému okolí. Městská knihovna o.p.s., Regionální muzeum se stálou expozicí Dějiny Náchoda a Náchodska, Galerie výtvarného umění v Náchodě v bývalé zámecké jízdárně, Galerie ve Slávii a Galerie "U Mistra s palmou" nabízejí bohatý celoroční program. Beránek a.s. pořádá v divadle. Dr. Josefa Čížka každý měsíc divadelní představení, koncerty různých hudebních žánrů, literární večery, přednášky, plesy a další pořady pro širokou veřejnost.

Dům dětí a mládeže Déčko, naplňuje volnočasové aktivity dětí a mládeže, 364 dní v roce promítá Kino Vesmír na Dolby Digital Surround EX systému filmová představení, včetně uvádění častých premiér za účasti protagonistů a autorů filmů.

Ve městě a blízkém okolí rozvíjí svoji činnost řada spolků a občanských sdružení, která svými aktivitami přispívají k bohatému kulturnímu životu. Podporu všem těmto aktivitám poskytuje k tomuto účelu před více než deseti lety založená Kulturní a sportovní nadace města Náchoda formou grantových příspěvků.

Pravidelně se každý rok těší zájmu občanů významné kulturní akce - Reprezentační ples Města Náchoda a Pivovaru Náchod a.s., Náchodská prima sezóna - festival studentské tvořivosti a přehlídka jazzu, slavnostní ohňostroj k ukončení II. světové války vždy 7.5., Camerata nova - hudební přehlídka komorních sdružení, Náchodské kulturní léto, Vavřinecká pouť, Den fotografie, Orlicko-kladský varhanní festival, Náchodský výtvarný podzim a řada dalších akcí v předvánočním a vánočním čase. Kulturní rok v Náchodě je pestrý a zajímavý.

DEN PRO RODINU – NÁCHODSKÁ JUNIOR–SENIORÁDA opět v Náchodě

Čtvtek, 1.6.2023

Srdečně zveme v pátek 23. června 2023 na DEN PRO RODINU – NÁCHODSKÁ JUNIOR–SENIORÁDA, která se uskuteční od 10 hodin na Masarykově náměstí a v Parku osobností / U Města Prahy v Náchodě.

Den pro rodinu - program Den pro rodinu - program

Den pro rodinu Náchod Den pro rodinu Náchod

Sobota 27. 5. byla v Náchodě nabitá akcemi

Sobota, 27.5.2023

Sobotní počasí přálo všem dnešním akcím! Již od rána se soutěžilo v požárním sportu v areálu atletického stadionu Hamra.

Sobota 27. 5. byla v Náchodě nabitá akcemi Sobota 27. 5. byla v Náchodě nabitá akcemi

Sobota 27. 5. byla v Náchodě nabitá akcemi Sobota 27. 5. byla v Náchodě nabitá akcemi

Sobota 27. 5. byla v Náchodě nabitá akcemi Sobota 27. 5. byla v Náchodě nabitá akcemi

Náchodská Prima Sezóna 2023

Sobota, 27.5.2023

Ohlédnutí za studentským festivalem Náchodská Prima Sezóna 2023 ve fotografiích.

Dětský den na ledě se Školou bruslení HC Náchod

Pátek, 26.5.2023

HC Náchod srdečně zve děti a jejich rodiče na dětský den netradičně na ledě.

Starší zprávy