11.1.2017   Městská policie Náchod vyzývá řidiče k ohleduplnosti

S přívalem sněhu v zimním období souvisejí pochopitelně komplikace na všech komunikacích nejen ve městě. Právě ve městě však situaci ještě více komplikují neukáznění řidiči. Městská policie proto apeluje na řidiče a žádá je, aby dodržovali pravidla silničního provozu. V těchto dnech strážníci řidiče spíše upozorňují a vysvětlují jim, co mohou způsobit.

A čeho se v mnoha případech dočkají?

Arogance, agresivity, neochoty spolupracovat. Tito řidiči přeci mají problém, který musí momentálně řešit. Vědomě zneužívají situace, že pod sněhem není vidět vodorovné dopravní značení, i když dobře vědí, že parkují v zákazu nebo na absolutně nevhodném místě. A často je ani nezajímá, že omezují provoz, komplikují zásobování, brání zimní údržbě komunikací nebo svozu odpadů (jak je patrné z přiložených fotografií). Jiní si zase dokazují, že i na rozbředlém sněhu se dá jezdit rychle. Pořádná porce rozsoleného sněhu, kterou „nahodí" chodce na chodníku opravdu není nic příjemného.

Pro řidiče mimo jiné platí, že je třeba si hlídat také bezpečný rozestup mezi vozidly, protože třeba špatně rozložený náklad na návěsu může způsobit komplikace řidiči kamionu, který potom mnohatunový kolos nezvládne. A to jsou jen některé z mnoha příkladů, takových extrémních situací právě v těchto klimatických podmínkách přibývá. Bez vzájemné ohleduplnosti nejen v těchto dnech se proto na silnicích a chodnících opravdu neobejdeme.