Pátek, 27.01.2017Kontrola psů

Kontrola psů

Ve středu 25.1. 2017 městská policie  provedla první letošní kontrolu psů. Kontrola byla zaměřena na  přihlášení do evidence, označení psa (známka, čip) a znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy.

Celkem bylo prověřeno 21 psů a provedeny 3 následné kontroly u majitelů psů  v místě bydliště, kteří měli „prohřešek" z minulosti. Kontrolovaní psi a jejich majitelé měli vše v pořádku. Evidentně se jednalo o ty ukázněné, kteří po svém miláčkovi sbírají i exkrementy.

Ukáznění nejsou určitě všichni, protože exkrementů je plné město a strážníci byli občany upozorňováni na ty, kteří po svém miláčkovi neuklízí. Bohužel bez důkazních prostředků nejsme schopni přestupkové jednání prokázat. Dále jsme byli upozorněni, že se někteří pejskaři před hlídkou schovali nebo se vrátili domů, aniž by svého miláčka vyvenčili. Je to pro nás signál k dalším kontrolám v průběhu roku.

V pátek 27.1.  provedeme další kontrolu ve Starém Městě, kde byl údajně rozházený jed na krysy.