Pondělí, 20.02.2017Zničená botička

Zničená botička

12.února zjistila hlídka městské policie na parkovišti u obchodního domu Kaufland vozidlo s polskou registrační značkou parkující na vyhrazeném parkovišti pro osoby se zdravotním postižením.Protože vozidlo nebylo označeno parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením, byl na vozidlo nasazen technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla (botička).

Zhruba třicet minut po nasazení botičky přijala stálá služba městské policie oznámení, že se řidič zmíněného vozidla dostavil vozidlu, nejprve se pokoušel s botičkou manipulovat a následně nasedl do vozidla a pokoušel se z místa odjet.Tím došlo ke zničení botičky i poškození vozidla.Na místo byla vyslána hlídka strážníků, před kterou začal řidič utíkat směrem ke státní hranici.Strážníci muže dostihli a ten na dotaz, proč se pokoušel odjet i s nasazenou botičkou uvedl, že pospíchal domů.Protože škoda na botičce přesáhla pět tisíc korun, byl muž předán Policii ČR, která celou věc dále řeší pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci.

Na vozidlo byla nasazena nová botička  a následující den poté, co se dostavil polský řidič k vozidlu, mu byla po uhrazení blokové pokuty ve výši 5000 Kč z vozidla sejmuta.Řidič se také strážníkům přiznal, že to není poprvé, co se pokoušel s nasazenou botičkou odjet.V Klodzku se mu to prý podařilo.