Středa, 17.11.202117. listopad v Náchodě

17. listopad v Náchodě

Dnes dopoledne, v den státního svátku, který je symbolem boje za svobodu a demokracii, uctili představitelé města Náchoda společně se zástupci místní organizace Konfederace politických vězňů památku událostí 17. listopadu 1989. Pietního aktu se mimo jiné zúčastnili starosta Jan Birke, místostarostové Pavla Maršíková, Jan Čtvrtečka a František Majer a zastupitel Petr Jirásek.

Tradičně položili květiny a zapálili svíčky u pomníku umučeným vězňům v blízkosti budovy okresního soudu, u morového sloupu (sousoší Nejsvětější Trojice) na Masarykově náměstí a také u busty T. G. Masaryka před budovou radnice.

V podvečer se město Náchod připojí k celorepublikové akci Modlitba pro Martu & rozsvěcení budov (#dikyzemuzem). Přesně v 17 hodin a 11 minut se rozezní z městského rozhlasu Modlitba pro Martu a současně se rozsvítí budova radnice na Masarykově náměstí v barvách trikolóry.

17. listopad v Náchodě 17. listopad v Náchodě