Dnes
Teplota: 13.2 °C

Pátek, 23.06.2017Delfín Náchod vybojoval na pohárech ČR 15 cenných kovů

Delfín Náchod vybojoval na pohárech ČR 15 cenných kovů

Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci 10 a 11 letých plavců, která se uskutečnila dne 3. 6. 2017 v Chrudimi,  se do moravské části Poháru ČR, tedy do nejvyššího závodu pro tyto věkové kategorie, kvalifikovali nejúspěšnější plavci oddílu Delfín Náchod.

Do Havířova, kde se dne 17. 6. 2017 konala moravská část Poháru ČR 10letého žactva, zamířilo celkem 10 plavců a plavkyň Delfínu Náchod, pro něž to byl první mistrovský závod v jejich kariéře. Jednalo se o Dominika Adamíru, Davida Cedidlu, Báru Dohnalovou, Nikolu Kordovou, Báru Linhartovou, Janu Moravíkovou, Míšu Morávkovou, Matěje Pavelku, Elišku Skalovou a Verču Švecovou.

Naprosto famózní výkony předvedla Jana Moravíková, která získala medailová umístění ve všech svých individuálních disciplínách v osobních rekordech. Zlaté medaile vybojovala na kraulařských distancích  50m, 100m, 200m, dále na 1. místě byla i v motýlkářských disciplínách na 50m a 100m. Pouze v disciplíně  400m kraulem obsadila 2. místo. Navíc byla i členkou medailových štafet. Stala se nejúspěšnější závodnicí ze všech závodnic v Havířově.

Vynikajících výkonů i umístění dosáhla též Míša Morávková s 5 cennými kovy. 1. místo obsadila na 50m Z a 100m Z, stříbrné medaile přiváží za distance 100m VZ a 200m PZ a bronzovou zavěsila na krk za 100m PZ. Jen těsně o 3 setiny ji pak unikla medaile na 50m VZ, kde obsadila 4. místo. I ona byla členkou medailových štafet.

Na stupně vítězů pak vystoupily ještě plavkyně Bára Linhartová a Bára Dohnalová, a to v disciplíně 50m P, když Bára Linhartová obsadila 2. místo a Bára Dohnalová místo 3. Navíc plavci a plavkyně Delfínu Náchod byli naprosto excelentní ve štafetových závodech. Smíšená štafeta ve složení Morávková, Pavelka, Moravíková, Cedidla na 4 x 50 PZ obsadila vynikající 2. místo a ve složení Morávková, Adamíra, Moravíková a Cedidla na 4 x 50 VZ skončila na krásném 3. místě.

Do Prostějova na moravskou část Poháru ČR 11letého žactva pak 17.6.2017 zamířilo 5 plavců a plavkyň ročníku 2006, které doplnila do smíšených štafet ještě Anna Balášová. Do bojů v Prostějově po náročné kvalifikaci postoupili Radim Čečetka, Šimon Pitaš, Michal Polák, Filip Tomášek a Nela Vejrková. Nejúspěšnějším z nich byl Filip Tomášek, který si v osobních rekordech vyplaval 6. místa za 100m P a 200m P, 8. byl na 200m PZ a 10. místo obsadil na 100m PZ. Radim Čečetka pak vybojoval 7. místo na 200m Z a na 100m Z skončil 10. Šimon Pitaš pak přidal 9. místo na 50m VZ a 11. místo na 400m VZ. Smíšené štafety ve složení Vejrková, Balášová, Čečetka a Pitaš se umístili na 12. a 15. místě.

Všem závodníkům pak gratulujeme k osobním rekordům a děkujeme za vzornou reprezentaci náchodského plavání na mistrovských závodech, které jsou nejvyššími závody pro dané věkové kategorie v ČR. Jejich výkony a medailová umístění jsou velkým příslibem do budoucna.