Pondělí, 27.03.2023Odhalení pamětní desky prof. PhDr. Václava Černého

Odhalení pamětní desky prof. PhDr. Václava Černého

Dnes odpoledne, v den výročí narození prof. PhDr. Václava Černého, odhalili místostarostové Jan Čtvrtečka a František Majer a radní Martin Tesař společně se zástupci osadního výboru příměstské části Jizbice pamětní desku tomuto významnému jizbickému rodákovi.

Václav Černý (26. března 1905 Jizbice u Náchoda2. července 1987 Praha) byl český literární vědec, spisovatel, překladatel a filozof.

Příjemným setkáním před budovou hasičské zbrojnice, kde je pamětní deska umístěna, provázel iniciátor připomínky významného rodáka pan Petr Břenda.

Děkujeme ZUŠ Hronov za hudební vystoupení, autorce pamětní desky paní Pavle Szabové, zástupcům osadního výboru za přípravu a všem návštěvníkům za účast. Hostinci pod Chatou pak za možnost uspořádání malé výstavy a drobné občerstvení.

Odhalení pamětní desky prof. PhDr. Václava Černého Odhalení pamětní desky prof. PhDr. Václava Černého