Úterý, 31.08.2021V základní škole v Náchodě-Bělovsi se přes prázdniny nezahálelo

V základní škole v Náchodě-Bělovsi se přes prázdniny nezahálelo

Nový školní rok už klepe na dveře. V náchodských školách se však nezahálelo ani o prázdninách, školáky v lavicích na mnoha místech vystřídali stavbaři, kteří se postarali o nezbytnou údržbu a vylepšení. Jednou ze škol, která přes prázdniny tzv. prokoukla, je ZŠ 1. Máje v Bělovsi. Tady se podařilo v rámci investic z rozpočtu města opravit vstupní halu v 2. patře a tím navázat na opravené prostory vestibulu v přízemí z loňského roku.

Že se mají školáci už zítra na co těšit, se přišli přesvědčit také starosta Jan Birke, místostarostové Jan Čtvrtečka, Pavla Maršíková a František Majer a vedoucí odboru investic MěÚ Náchod Bohuslav Voborník, které při prohlídce školy doprovodil ředitel školy Libor Zelený.

Rozsah provedených prací:

- demontáž stávajícího plechového podhledu a montáž nového minerálního podhledu včetně tepelné izolace stropu

- opláštění stávajících příček a sloupů sádrokartonem

- sádrokartonové předsazené stěny

- montáž nové vinylové nášlapné vrstvy podlah a soklových lišt, včetně provedení samonivelační stěrky

- nátěr stěn omyvatelným nátěrem

- dodávka a montáž nových dveří včetně kování a nátěru zárubní, jedny dveře s bezpečnostní úpravou s tříbodovým bezpečnostním zámkem

- demontáž stávající a montáž nové elektroinstalace

- stropní svítidla - LED panely, vypínače a zásuvky, nouzové svítidlo, nové školní hodiny

- nový kusový obšitý koberec

Zhotovitelem uvedených prací v celkovém objemu za bezmála 747 tisíc korun byl pan Milan Hejzlar z Kramolny.

V základní škole v Náchodě-Bělovsi se přes prázdniny nezahálelo V základní škole v Náchodě-Bělovsi se přes prázdniny nezahálelo