Čtvrtek, 19.04.2018Městští strážníci se v Náchodě také zapojili do akce "Jehla"

Městští strážníci se v Náchodě také zapojili do akce "Jehla"

V úterý 17. dubna 2018 se strážníci Městské policie Náchod zapojili do celorepublikové akce „Jehla", kdy strážníci ve 34 městech po celé republice sbírali nebezpečný infekční materiál, především v okolí míst, kde se pohybují děti. Strážníci si město rozdělili na sedm menších „rajónů", které tři dvoučlenné hlídky během dne důkladně prošly. Výsledkem bylo pět nalezených použitých injekčních stříkaček, které byly umístěny do speciálního kontejneru a následně předány k likvidaci.

„Z počtu nalezených stříkaček lze usuzovat, že v Náchodě není počet nitrožilních uživatelů drog tak alarmující, jako v jiných, především větších, městech České republiky. Přesto byla tato akce pro nás velmi přínosná, podrobně jsme si zmapovali aktuální situaci a ani v budoucnu rozhodně nechceme tuto problematiku podcenit," uvedl velitel Městské policie Náchod Petr Valica.

Přílohy:

Akce "Jehla"     (5901_6561974312.pdf / 1,69 MB)

akce "Jehla" akce "Jehla"