Pátek, 08.12.2017Odpočívadlo u mostu v Bělovsi

Odpočívadlo u mostu v Bělovsi

Pozorným občanům města Náchoda neunikla výstavba nového odpočívadla u mostu v Bělovsi. Stavební práce začaly v říjnu a byly dokončeny v listopadu letošního roku. Výsledek práce zhotovitele, kterým byla společnost SILVAGRO, s.r.o. můžete posoudit z fotografií, nebo v rámci procházky a osobně vyzkoušet. Celkové náklady na odpočívadlo včetně souvisejících zemních prací a zámkové dlažby činily 292.000 Kč. Dílo bylo realizováno v rámci projektu „Naučná stezka Evropským městem Náchod - Kudowa-Zdroj (dále jen projekt), který je spolufinancován z prostředků Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) a státního rozpočtu ČR prostřednictvím programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020. Celková výše dotace činí 90 % ze způsobilých výdajů projektu.

Zhotovením odpočívadla byla dokončena investiční část celého projektu, ze kterého byl již v roce 2016 postaven „Most přes Metuji v Bělovsi" a v roce 2017 i „Park u Města Prahy - Park osobností". Investiční součástí projektu jsou také naučné panely umístěné na české i polské straně stezky, rovněž postavené v letních měsících letošního roku. Autorem grafické části panelů je pan Vladimír Kraus. Výrobu, dodávku a montáž stojanů pro panely provedl pan Adam Škoda. Bližší informace o naučné stezce chystáme k jejímu slavnostnímu otevření, jež je plánováno na jaro příštího roku. Na otevření budete srdečně pozváni, neboť stezka je tu pro vás.

loga

Odpočívadlo u mostu v Bělovsi Odpočívadlo u mostu v Bělovsi