Středa, 18.10.2017Budova bývalé školy na Lipí bude po rozsáhlé rekonstrukci a zateplení sloužit obyvatelům této příměstské části Náchoda

Ve středu 18. října 2017 se za účasti vedení města Náchoda a dodavatele stavby firmy MOVIS Hronov, s.r.o., slavnostně otevřela budova bývalé školy v příměstské části Lipí po rozsáhlé rekonstrukci a zateplení. Symbolicky tak představitelé města předali do rukou obyvatel místní části Lipí prostory, které budou moci využívat ke společnému setkávání.

„Budova bývalé školy prošla celkovou rekonstrukcí za bezmála 4,5 milionu korun, z čehož necelý milion pokryje dotace," upřesnil starosta Jan Birke a dodal: „Díky této investici byla provedena také změna v užívání části objektu a původní sklad hasičů bude nyní možné využívat např. jako rozcvičovnu nebo místnost pro schůzky místních obyvatel."

Během rekonstrukce byly provedeny stavební úpravy sociálních zařízení včetně rekonstrukce rozvodů zdravotní techniky a elektroinstalace a rozvod plynu k novým plynovým kondenzačním kotlům, které jsou zdrojem tepla pro nové ústřední vytápění celého objektu. Viditelnou proměnou je zateplení fasády objektu včetně výměny oken a dveří, zateplení půdního prostoru, nová střešní krytina. Celý objekt byl rovněž podřezán s následným vložením izolace proti zemní vlhkosti.

Zateplení objektu č.p. 93 Lipí u Náchoda, číslo projektu CZ.05.5.18/0.0/0.0/15_019/0001529, je spolufinancováno z prostředků Evropské unie - Fondu soudržnosti prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí 2014-2020.

logo

Budova bývalé školy na Lipí po rozsáhlé rekonstrukci a zateplení Budova bývalé školy na Lipí po rozsáhlé rekonstrukci a zateplení