Středa, 20.09.2017Přijetí německých studentů na náchodské radnici

Přijetí německých studentů na náchodské radnici

Místostarosta Miroslav Brát přivítal v prostorách obřadní síně náchodské radnice  studenty   z německého Oesede, kde se nachází partnerská škola Jiráskova gymnázia v Náchodě.

Němečtí studenti si v rámci své návštěvy například  prohlédnou  náchodský zámek, absolvují celodenní výlety do Krkonoš, do Prahy a do Police nad Metují do Muzea papírových modelů a na Ostaš. V Hronově navštíví Dům dětí a mládeže Domino. Kromě toho se zúčastní několika hodin výuky se svými českými partnery a je pro ně ve škole připraven workshop stavby robotů.

„Je to vždy příjemné setkat se s mladými lidmi, kteří k nám přijíždějí, aby poznali i reálie a zajímavosti našeho regionu. V tomto směru je pro ně Náchod a jeho okolí pomyslnou vstupní branou do celé České  republiky. Pevně věřím, že my Náchoďané, Poličané či  Hronované budeme dobrou vizitkou celé naší zemi, a že se neztratíme v konkurenci s pražskou metropolí," komentuje s úsměvem setkání místostarosta Brát.

Přijetí německých studentů na náchodské radnici Přijetí německých studentů na náchodské radnici