Pátek, 16.06.2017Premiér si během návštěvy Náchoda prohlédl průtah, stadion Hamra a uctil památku arch. J. Letzela

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes v rámci návštěvy Královéhradeckého regionu zavítal mimo jiné i do Náchoda. V doprovodu představitelů města si prohlédl právě probíhající opravu průtahu městem, jejímž investorem je stát a letošní poslední etapa završí téměř 300 milionovou investici do této páteřní komunikace I/33. S detaily průběhu stavby premiéra seznámili stavbaři a zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR v čele s ředitelem Janem Kroupou.

Premiér si pak prohlédl nedaleký sportovní areál Hamra, jehož rekonstrukce je těsně před dokončením.

Svou návštěvu Náchoda zakončil Bohuslav Sobotka uctěním památky arch. Jana Letzela u jeho hrobu na Staroměstském hřbitově, kde společně se starostou Náchoda Janem Birke a za účasti potomků slavného architekta manželů Hejzlarových položili květinu.

"V závěru návštěvy jsem panu premiérovi předal pro Náchod velmi důležitý dokument - po 17 letech právoplatné územní rozhodnutí na výstavbu obchvatu města a požádal jsem ho o podporu, abychom mohli postupovat dál s vlastní přípravou a realizací stavby. Jako město jsme připraveni pomoci ŘSD s výkupy pozemků", uvedl starosta Jan Birke.

Premiér si během návštěvy Náchoda prohlédl průtah, stadion Hamra a uctil památku arch. J. Letzela Premiér si během návštěvy Náchoda prohlédl průtah, stadion Hamra a uctil památku arch. J. Letzela