Neděle, 11.09.202216. ročník Náchodských Kuronských slavností

16. ročník Náchodských Kuronských slavností

Centrum Náchoda ožilo v sobotu 10. 9. 2022 Náchodskými Kuronskými slavnostmi.

Ty se tentokrát uskutečnily z důvodu rekonstrukce zámeckého kopce a probíhajících stavebních prací na Státním zámku v Náchodě na Masarykově náměstí a v přilehlém okolí. Celodenní program nabídl vyžití pro děti i dospělé a tradiční trhy s pestrou nabídkou. Velkému zájmu se navzdory počasí těšila i hudební vystoupení na hlavním pódiu nebo v kostele sv. Vavřince, aktivity a soutěže v Parku osobností a SVČ Déčko pod taktovkou jako vždy skvělých „Déčkařů" a hlavní hvězdou večera byla skupina Malina Brothers.

Hosty slavností byly také delegace z partnerských měst Bauska (Lotyšsko), Halberstadt (Německo) a Partizánske (Slovensko), jejichž návštěvy se velmi vážíme.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě, účinkujícím za skvělé výkony a trhovcům za účast i v tomto nestálém počasí. Poděkování patří hlavně vám, kteří jste přišli a vytvořili tak příjemnou atmosféru pro přivítání vévody Kuronského s jeho družinou na náchodském panství.

Těšíme se na viděnou za rok při 17. ročníku Náchodských Kuronských slavností!

Jaké byly ty letošní, šestnácté, si můžete prohlédnout na krásných fotografiích by @Tomáš Menec;-)

16. ročník Náchodských Kuronských slavností 16. ročník Náchodských Kuronských slavností