Čtvrtek, 17.10.2019Dopravní opatření běh Hronov–Náchod

Dopravní opatření běh Hronov–Náchod

V sobotu 19. 10. 2019 dojde z důvodu konání tradičního běžeckého závodu Hronov-Náchod k dopravnímu omezení na silnici II/303 mezi Hronovem a Náchodem. Start je v 11:00 v Hronově na náměstí, průjezd přes náměstí bude uzavřen již v 10:50 a doprava bude odkláněna hlídkami PČR a MP Hronov přes silnici II/567 a MK Padolí.

Trasa závodu povede z náměstí v Hronově po silnici II/303 přes Velké Poříčí, Malé Poříčí do Náchoda (ul. Broumovská, Kladská) na okružní křižovatku  „U Itálie" a dále přes ulice Kamenice a Palackého na Masarykovo náměstí, kde bude cíl.

Závod bude veden za běžného provozu a na křižovatkách budou dopravu usměrňovat hlídky PČR, MP Hronov a MP Náchod a pořadatelé v reflexních vestách. Žádáme řidiče, aby dbali jejich pokynů, chovali se ohleduplně a mezi závodníky nevjížděli.

Při průběhu běžců bude značně omezen průjezd okružní křižovatky „U Itálie". v tomto místě i na sousední okružní křižovatce „U Čedoku" budou provoz řídit hlídky PČR.

Řidičům doporučujeme, aby se 19. 10. 2019 mezi 11:00 a 13:00 Náchodu úplně vyhnuli a pro svoji cestu zvolili jinou trasu do Hronova např. přes Kramolnu a Červený Kostelec.

Od sobotního rána 19. 10. 2019 do cca 14:00 bude uzavřeno Masarykovo náměstí a parkoviště za radnicí. Vozidla, která zůstanou na parkovišti za radnicí a na části Masarykova náměstí zaparkována, budou odtažena. Od uzavření nebude možné z Masarykova náměstí odjet. Proto doporučujeme řidičům, aby zaparkovali na jiných parkovištích v okolí náměstí, protože již od 8 hodin budou na náměstí probíhat dětské závody a přibližně v 11:30 doběhnou na náměstí běžci hlavního závodu.

Z důvodu pořádání dětských závodů „Od radnice k radnici" bude v čase 8:00-12:30 při průběhu běžců uzavřen průjezd ulicí Hrašeho.

Od 11:00 do 13:00 bude uzavřena místní komunikace Volovnice.

19. 10. 2019 bude od rána do cca 11 hod. uzavřeno také parkoviště u plaveckého bazénu z důvodu odvozu závodníků autobusy z Náchoda do Hronova.

Zároveň z důvodu blížícího se svátku Všech svatých a náporu českých zákazníků na polské tržnice očekáváme i zvýšený provoz na silnici I/33.

Náchod náměstí Hronov-Náchod Náchod náměstí Hronov-Náchod

Uzavírka Hronov náměstí Uzavírka Hronov náměstí