Pátek, 08.05.2026 Pietní akty v Náchodě připomněly výročí konce 2. světové války

Dnes dopoledne jsme si v Náchodě společně připomněli výročí konce druhé světové války. U památníků a pamětních desek napříč městem jsme položením květin uctili památku všech, kteří v těchto těžkých časech položili své životy.
Pietních aktů se zúčastnili starosta, místostarostové, radní i zastupitelé města, nechyběli ani zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu a veřejnost. Důstojnou atmosféru celého dopoledne pomohli vytvořit již tradičně členové Klubu vojenské historie Náchod a Stráže obrany státu - za to jim patří velké poděkování.
Děkujeme všem, kteří přišli uctít památku obětí a připomenout si hodnoty svobody a míru, které ani po letech nesmíme brát jako samozřejmost.













