Dnes
Teplota: 1.0 °C

Úterý, 12.10.2021Přípravy zimních novin Kladského pomezí vrcholí

Přípravy zimních novin Kladského pomezí vrcholí


Tradiční zimní vydání turistických novin Kladského pomezí je téměř hotovo. Na pultech informačních center bude k dostání zdarma v průběhu listopadu a od stejné chvíle si jej budete moci přečíst i v elektronické podobě na našich webových stránkách www.kladskepomezi.cz.

V novinách najdete hned několik tipů na pěší výlety malebnou zimní krajinou Kladského pomezí. Už jste se někdy prošli zasněženým Babiččiným údolím nebo navštívili ledové království skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují? Rodiny s dětmi mohou vyrazit na procházku po nové Cestě psa Voříška, která vede po červené turistické trase z Hronova do Zlíčka. Inspirací pro její vznik byla Psí pohádka z knihy Devatero pohádek od Karla Čapka.

Vyšlápnout si můžete také na rozhlednu Žaltman na stejnojmenném vrcholu Jestřebích hor, která letos v září oslavila roční výročí od svého otevření. Při této příležitosti zde byly osazeny nové infotabule a do konce letošního roku přibydou na nejvyšší vyhlídkovou plošinu i panoramatické fotografie s popisky. Zimní přírodu si můžete užít i v okolí Jaroměře výpravou do Ptačího parku Josefovské louky, který se rozkládá v nivě řeky Metuje. Pokud budete mít štěstí, můžete zde spatřit i divoké koně a pratury, kteří se starají o jejich „údržbu".

U příležitosti blížícího se desetiletého výročí od úmrtí spisovatele Josefa Škvoreckého vás pozveme na procházku po jeho rodném Náchodě. Významné výročí letos oslavilo i Nové Město nad Metují, které si připomnělo 520 let od svého založení a vydalo novou fotopublikaci s názvem „Město na skále".

Na vánoční akce vás nalákáme do Červeného Kostelce a představíme i novinky, které na příští rok chystají ve Rtyni v Podkrkonoší. Součástí novin bude již tradičně zimní mapa s vyznačenými lyžařskými trasami a seznamem skiareálů.

 

 


Noviny KP_foto Jan Záliš Noviny KP_foto Jan Záliš

Zima v Kladském pomezí _02_foto Markéta Tomanová Zima v Kladském pomezí _02_foto Markéta Tomanová

Další zprávy /