Sobota, 04.04.2020Aktuální informace k zápisům k povinné školní docházce

Aktuální informace k zápisům k povinné školní docházce

1. Připomínáme, že zápisy probíhají od 2. do 9. dubna 2020 bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

2. Žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání budou podávány  bez osobní přítomnosti zákonného zástupce ve škole následujícími způsoby:

• do datové schránky školy,
  • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze poslat jen prostý e-mail),
  • poštou,
  • vhozením do schránky školy.

3. Po doručení žádosti škola zašle zákonnému zástupci na e-mailovou adresu (telefonní číslo) přidělené registrační číslo, pod kterým bude zveřejněn výsledek přijímacího řízení v případě vyhovění žádosti. Rozhodnutí o nevyhovění žádosti bude doručováno v souladu se správním řádem.

4. Datum podané žádosti nemá vliv na rozhodnutí ředitelky/ředitele školy.

5. Žádost je možné stáhnout z webových stránek škol a z webových stránek města Náchoda. Pokud nemá zákonný zástupce přístup k internetu, popř. nemá možnost si žádost vytisknout, může si ji po dohodě s ředitelkou/ředitelem školy vyzvednout v úterý 7. dubna 2020 ve škole.

6. Žádosti jsou pro všechny školy jednotné, zákonný zástupce v záhlaví žádosti vyplní název školy, do které žádost podává.

Názvy škol zřizovaných městem Náchod:

Základní škola T. G. Masaryka Náchod, Bartoňova 1005

Základní škola, Náchod, Komenského 425

Základní škola Náchod - Plhov, Příkopy 1186

Základní škola, Náchod, 1. Máje 365

Základní škola, Náchod, Pavlišovská 55

Základní škola, Náchod, Drtinovo náměstí 121

7. Po ukončení mimořádných opatření školy uspořádají setkání se zapsanými dětmi zaměřené na seznámení se s prostředím školy, vzdělávacím programem, učiteli
a prostory školy.

Přílohy:

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání     (6778_47728154221.docx / 0,02 MB)
Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání     (6778_97528154455.pdf / 0,03 MB)