Úterý, 10.10.2017Setkání projektu Aktivní senior polsko – českého pohraničí

Setkání projektu Aktivní senior polsko – českého pohraničí

Město Náchod je spolu s dalšími pěti partnery z české i polské strany zapojeno do projektu Aktivní senior polsko-českého příhraničí, CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000057 spolufinancovaného z prostředků EU - EFRR a SR ČR prostřednictvím programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020.

V prostorách Hotelu U Beránka v Náchodě se nyní uskutečnilo pracovní setkání zástupců participujících stran projektu, v rámci kterého  probíhá i řada jednodenních akcí zaměřených na seniory. „V projektu Aktivní senior polsko-českého příhraničí spojují svoje síly tato města a instituce: Świdnica, Kiederzyn - Kozle, Klodzko, Česká Skalice - Barunka, o.p.s, Trutnov a Náchod. Finanční prostředky z tohoto projektu podporují v Náchodě například i oblíbenou Akademii 60+, která umožňuje seniorům studium na naší Základní umělecké škole. Jedním ze zastavení projektu jsou samozřejmě i náchodské Kuronské slavnosti", říká místostarosta Miroslav Brát, který se spolu s místostarostkou Ing. Pavlou Maršíkovou setkání účastnil.

Pořádání Akademie 60+ je součástí projektu "Aktivní senior polsko-českého příhraničí, CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_006/0000057, spolufinancovaného  z prostředků EU-    EFRR  a  SR ČR prostřednictvím programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020.

Loga

Setkání projektu Aktivní senior polsko – českého pohraničí Setkání projektu Aktivní senior polsko – českého pohraničí