Dnes
Teplota: -6.9 °C

Středa, 24.1.2018Akce "Pojď hrát hokej" v Náchodě

Akce "Pojď hrát hokej" v Náchodě


V úterý 23. 1. 2018 proběhla na Zimním stadionu v Náchodě akce Týden hokeje v rámci projektu „Pojď hrát hokej". Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4-8 let a jejich rodiče. 

Tato akce měla v Náchodě velký úspěch. Přivedla na zimní stadion více jak 40 dětí a asi 60 rodičů a jejich doprovodu. Děti měly unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

V rámci celého programu proběhlo zaregistrování 25 dětí do projektu Pojď hrát hokej a Hokejka. Dětem byly zapůjčeny hokejové přilby pro bezpečné bruslení na ledě a s pomocí trenérů a asistentů HC Náchod byly děti ustrojeny a uvedeny na ledovou plochu, kde absolvovali výuku bruslení, hry a soutěže. Tyto aktivity organizovalo na ledě 10 trenérů LH, kteří se po celou dobu věnovali více jak 44 dětem. Potom následovala ukázka tréninku minihokeje, kde mladí hráči HC Náchod ročníků 2010 a 2011 předvedli trénink pod vedením svých trenérů.  Pro všechny to byl vynikající zážitek a pro mladé náchodské naděje i velká motivace pro následující zápasy i tréninky.  Celá akce byla doplněna prezentací práce s dětmi v LH a ukázkou materiální podpory ČSLH. Pro účastníky bylo zajištěno občerstvení. O dobrou atmosféru na zimáku se staralo 17 pořadatelů, členů HC Náchod, příjemná hudba, při které dominovala píseň Pojď hrát hokej. V klubovně HC Náchod mohli účastníci zhlédnout hokejové video a prezentaci o projektu „Pojď hrát hokej."

Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odneslo hodnotný dárek. HC Náchod ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádal na Zimním stadionu v Náchodě tuto akci v rámci Týdne hokeje. Zveme nové zájemce o LH a Hokejovou školu bruslení na pravidelné tréninky /každé úterý od 16.00 hod a v sobotu od 8.00 hod/. 

Ludvík Berger

vedoucí trenér HC


Pojď hrát hokej Pojď hrát hokej

Další zprávy /