Dnes
Teplota: -1.0 °C

Středa, 14.06.2017Michal Jerman 2 x stříbrný na MČR žactva

Michal Jerman 2 x stříbrný na MČR žactva

O víkendu 10.-11.6.2017 ve Zlíně, Ostravě a v Pardubicích plavci a plavkyně  oddílu Delfín Náchod bojovali o medaile na Mistrovství ČR  mladšího a staršího žactva.

Michal Jerman se spolu s Vojtou Říhou, Karolínou Slavíkovou a Kristýnou Voborníkovou kvalifikovali do Ostravy na 50 metrový bazén na MČR 13letého žactva.

Michal Jerman, student Jiráskova gymnázia v Náchodě, předvedl fantastické výkony a vybojoval stříbrné medaile na 50 VZ časem 27,31 i v královské disciplíně 100 VZ časem 59,69. Těsně za stupni vítězů na 4. místě skončil na 200 VZ, na 400 VZ obsadil 5. místo, na 1500 VZ 6. příčku a na 12. místě skončil na 200 Z.

Výbornými výkony a osobními rekordy se pak představili i ostatní plavci ročníku 2004 nejen  ve svých individuálních startech, ale též ve štafetách, kdy smíšené štafety obsadily skvělé 5. a 10. místo.

Do Pardubic na 50 metrový bazén na MČR 14letého žactva se kvalifikovaly „Kelišky" Štěpánka Rožnovská, Jana Tetauerová a Bára Zámečníková. V individuálních startech výborného umístění dosáhla Štěpánka Rožnovská, kdy na 200 P doplavala na 9. místě. Štafety děvčat ve složení Tetauerová, Rožnovská, Zámečníková a Holancová dohmátly na fantastickém 6. a 7. místě.

Do Zlína na 25 metrový bazén pak vyrazily Markéta Dítětová a Šárka Tomková. Markéta doplavala na 8. místě v disciplíně 200 VZ, 9. skončila na 800 VZ a 11. na 400 VZ, když i ve svých dalších disciplínách zaplavala své osobní rekordy. Osobní rekordy pak překonala též její kolegyně Šárka Tomková.

Poděkování patří nejen trenérům Michala a „Kelišek" Luďku a Davidu Vrzalovým, trenéru ročníku 2004 panu Romanu Haklovi a trenéru ročníku 2005 Tomáši Pavelkovi, ale též starším závodníkům Katce Jermanové a Martinu Cӧgerovi, kteří pomáhali ostatním s technikou, skoky i obrátkami.