Sobota, 13.05.2017Modrá stuha města Náchoda – plavecké závody pro zdravotně postiženou mládež

Modrá stuha města Náchoda – plavecké závody pro zdravotně postiženou mládež

Motto:

„Já dělám svou věc a ty děláš svou věc. Nejsem na světě proto, abych žil podle

tvých představ, a ty nejsi na světě proto, abys žil podle mých. Ty jsi ty a já jsem já.

Jestliže se náhodou vzájemně najdeme, je to krásné. Nenajdeme-li se, nedá se nic

dělat." Frederik S. Persl (americký psycholog)

V Krytém plaveckém bazénu v Náchodě proběhla 13. května 2017 Modrá stuha města Náchod - plavecké závody pro zdravotně postiženou mládež ze stacionářů a ústavů sociální péče.

Tyto závody jsou „mladším sourozencem" plaveckých závodů Modrá stuha města Náchoda.  Pořadatelem obou závodů „Modré stuhy" je plavecký oddíl TJ Delfín Náchod. Slavnostního zahájení se zúčastnil za město Náchod místostarosta Miroslav Brát, který zdůraznil důležitost podobných akcí pro překonávání bariér v chápání potřeb zdravotně postižené mládeže v moderní společnosti. „Před určitou dobou by tato mládež mohla být maximálně diváky podobných závodů. Teď a tady jsou to však nadšení sportovci, kteří do svého výkonu dávají maximum sil a spontánně se radují z úspěchu. Jejich úspěch je o to cennější, že se perou nejen s časomírou, ale i se svým handicapem. A proto jsou  tyto závody více, než jen klasický sport", říká místostarosta Brát.

Modrá stuha města Náchoda Modrá stuha města Náchoda