Dnes
Teplota: 16,5 °C

Neděle, 7.5.2017Tady je „Kelišovo“

Tady je „Kelišovo“

Plavci Delfínu Náchod, ml. dorostenci a ml. žactvo, se zúčastnili 11. 3. semifinále družstev ČR v plavání, kde děvčata skončila na pěkném 15. místě v ČR, a chlapci bez P. Janečka na 14. místě.

Plavkyně Delfínu postoupily do semifinále po velmi dlouhé době.
Pak se plavci Delfínu Náchod zúčastnili 1. kola ČP v Hradci Králové a Jarní ceny Bižuterie Jablonec.
V Hradci Králové si děvčata zaplavala nové osobní rekordy na 50m bazénu a nejhodnotnější byl
od Petry Lemfeldové  na 800 VZ v čase 10,01,01.
Na VC Bižuterie Jablonec si dobře vedl Michal Jerman 2004, který obsadil 3x 3. místo a Jana Moravíková 2007 obsadila  4x 1. místo a 2x 2. místo.
Ve dnech 21. - 23. dubna byli plavci na 4. ročníku VC Ústí nad Labem.  Plavali jsme zde již v loňském roce a byli to úspěšné závody. V letošním ročníku VC ULB získali plavci celkem 7 medailí:
1x zlatou, 4x stříbrnou a 2x bronzovou medaili.  Opět nejhodnotnější výkon předvedla Petra Lemfeldová na trati  1 500 Vz, kterou plavala poprvé. Na přihlášený čas od trenéra zaplavala ještě o 0,9s méně a má tak nový potvrzený výkon na této trati. Na trati 800 VZ si velmi úspěšně vedl Michal Jerman s novým osobním rekordem 10:03,21 (přihlášeno 10:23,23) a Vojta Pavelka  s  výsledek 10:51,15 (přihlášeno 12:40,50). Na tyto závody se přihlašovalo s časy z 25m bazénu, ale i tak se přivezlo hodně nových osobních  rekordů.
Poděkování za výsledky  patří:  K. Jermanové, M. Jermanovi. T. Hofmanové, P. Lemfeldové,
 P. Linhartové, A. Rožnovské, Š. Rožnovské. T. Rožnovské, V Pavelkovi  aj. Tetauerové.
Současně v sobotu 22. dubna  se konaly závody mládeže v Jihlavě, kterých se zůčastnila Jana Moravíková 2007 a získala 3x 1. místo a jedno 3. místo.

Nyní čekají dorostence a st. žactvo další závody v Hradci Králové a v Pardubicích, poté Krajský přebor v Trutnově a pak již MČR žactva a dorostu a dospělých.

Luděk a David Vrzalovi trenéři  Kelišova

PS: Poděkování patří i všem dalším plavcům Delfínu Náchod a také rodičům a pomoc při zajišťování závodů.