Dnes
Teplota: 8.4 °C

Středa, 9.11.2016Dvě zlaté Janečka v dalším kole Českého poháru plavců

Dvě zlaté Janečka v dalším kole Českého poháru plavců


Pavelka z Delfínu 6. čas na 100m polohově

 

Již sedmé kolo Českého poháru AXIS Cup 2016 se odehrálo o víkendu v Jihlavě. Startovali plavci z 67 klubů ČR, SR a Rakouska. Delfín Náchod se zúčastnil s 10 plavci.

 

Po třech prvenstvích vybojovala čtveřice reprezentantů Martina Elhenická, Petra Chocová, Jan Micka a Jan Šefl. Mezi dvojnásobné vítěze se zařadil také člen oddílu Delfín Náchod, olympionik Pavel Janeček.

 

Tento plavec absolvoval v rámci přípravy na MS v Kanadě enormní zátěž celkem dvaceti startů. Z nich vytěžil dvě prvenství a tři bronzové medaile.

 

V jeho nejsilnější disciplíně 400m polohově zaplaval vítězný čas 4:23.07 a vyhrál také trochu překvapivě na 50m motýl, kde dohmátl ve shodném čase 25,13 se svým reprezentačním kolegou Havránkem z Bohemians.  Bronzové pozice vybojoval na 100 a 200m polohově i 100m motýl.

 

Jan Pavelka si tentokrát vyzkoušel jiné tratě než motýlkářské a zaplaval v rámci  B-finále celkově 6. čas na nejkratší polohovce těsně nad 1 minutu - 1:00,1.

 

Jen těsně za elitní desítkou zůstala 14letá Petra Lemfeldová na 800m volný způsob. Škoda selhání domácího rozhodčího, který ji v cíli závodu mylně ukázal, že má plavat ještě 2 bazény. To by se na Českém poháru stávat nemělo.

 

Štěpán Remeš zaplaval 16. čas na 400m polohově. Do dvacítky se ještě vešla 14letá Anežka

Rožnovská na 50m prsa.

 

Cenné zkušenosti z účasti na Českém poháru sbírali i mladí závodníci Tereza Hofmanová, Kateřina Jermanová, Pavlína Linhartová, Štěpánka Rožnovská a Jana Tetauerová.

                                                                                                                                      (pj)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dvě zlaté Janečka v dalším kole Českého poháru plavců Dvě zlaté Janečka v dalším kole Českého poháru plavců

Dvě zlaté Janečka v dalším kole Českého poháru plavců Dvě zlaté Janečka v dalším kole Českého poháru plavců

Další zprávy /