Středa, 08.02.2023Nový štěpkovač usnadní a zefektivní péči o veřejnou zeleň v Náchodě

Nový štěpkovač usnadní a zefektivní péči o veřejnou zeleň v Náchodě

Město Náchod zakoupilo na konci roku 2022 kompaktní štěpkovač značky Laski LS 160 PB v hodnotě 438 tis. Kč bez DPH, který bude používán k likvidaci větví, slabších kmenů, kůry a výrobě štěpky.

Štěpkovač mají ve výpůjčce Technické služby Náchod s.r.o., které zajišťují pro město péči o veřejnou zeleň, a právě dnes byl tento „důležitý pomocník" poprvé uveden do provozu při kácení větrem zlomené břízy na Dobrošově.

Štěpkováním dřevní hmoty přímo v místě ořezu nebo kácení stromů a keřů pomine převážení mnoha vleků větví přes město a odpadne i nákup štěpky. Ušetříme tak za náklady za půjčování štěpkovače a vlastní vyrobenou štěpku budeme moci využít okolo výsadeb po Náchodě.

Nový štěpkovač usnadní a zefektivní péči o veřejnou zeleň v Náchodě Nový štěpkovač usnadní a zefektivní péči o veřejnou zeleň v Náchodě