Úterý, 03.01.2023Guvernér ČNB navštívil Náchod a výstavu bankovek polsko-českého pohraničí v Duszniki- Zdrój

Na návštěvu Náchoda a Muzea papírnictví v Duszniki-Zdrój dnes zavítal guvernér České národní banky pan Aleš Michl. Přijal pozvání na výstavu bankovek polsko-českého pohraničí. Na radnici v Náchodě se nejprve setkal se starostou Janem Birke, místostarosty Janem Čtvrtečkou, Františkem Majerem a Milanem Vikem, tajemnicí MěÚ Náchod Hanou Mílovou a vedoucí odboru správy majetku a financování Janou Majerovou. V doprovodu starostů Náchoda Jana Birke a Duszniki-Zdrój Piotra Lewandovského a předsedy polské části Euroregionu Glacensis pana Czeslawa Krecichwosta pak navštívil unikátní výstavu bankovek polsko-českého pohraničí v Muzeu papírnictví v Duszniki-Zdrój, kde si vyzkoušel mimo jiné i ruční výrobu papíru.
Výstava Sousedé. Bankovky polsko-českého pohraničí potrvá do 8. 1. 2023 https://muzeumpapiernictwa.pl/cz/aktuality/nowa-wystawa-w-muzeum/.

Návštěva guvernéra ČNB Náchod-Duszniki Návštěva guvernéra ČNB Náchod-Duszniki